Yükleniyor...

Tone Vays: Kripto Kışının Bittiğinden Şüpheliyim

Eski Wall Street yöneticisi ve şu anda Blockchain danışmanlığı yapan Tone Vays, kripto kışın sona erdiği konusunda şüphelerinin bulunduğunu dile getirdi.

Tone Vays Kripto Kışı

Eski Wall Street yöneticisi ve şu anda Blockchain danışmanlığı yapan Tone Vays, kripto kışın sona erdiği konusunda şüphelerinin bulunduğunu dile getirdi. Vays, açıklamalarını Cointelegraph’a yaptı.

ABD’nin bankacılık devi JPMorgan’ın eski bir finansal analisti olan Vays, kripto piyasasındaki son ralliye güvenmediğini ve piyasaya çok fazla miktarda para girişi olduğunu iddia ediyor.

Blockchain danışmanı, 2018 boyunca görülen ayı piyasasının iç sermaye ile desteklendiğini ve kripto paralarını satmak yerine tutmayı tercih edenler tarafından yeterince birikim olduğuna dair kanıt olduğunu belirtti. Vays’e göre, eğer bu iç sermaye tekrar korkacak olursa kripto para fiyatları yükseldiğinden daha hızlı düşebilir.

Vays, kripto paraya yatırım yapmanın güvenli olduğunun altını çizerek herkesin biraz Bitcoin alması gerektiğini savunuyor. Röportajda Vays, Twitter’daki 250.000 dolarlık fiyat bahsi hakkında da konuştu. İlginç bir şekilde Vays, 2024’teki blok ödüllerindeki yarılanma öncesi Bitcoin fiyatının 2.000 doların altına düşebileceğini öngörüyor. Blockchain danışmanı, Bitcoin’in 2.000 doların altına düşmesinin ihtimal dahilinde olduğunu, ancak kısa vadede böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyleyerek 2024 yılındaki son yarılanma öncesi Bitcoin fiyatının her şekilde 250.000 dolara yükselebileceğinin altını çiziyor.

Her 210.000 blokta meydana gelen Bitcoin blok ödülleri yarılanması 21 milyon ile sınırlanan arz miktarının toplam tedarikini korumak için blok başına verilen ödül miktarını yarı yarıya düşürme işlemidir. Vays’in fiyat bahsi için işaret ettiği yarılanma 2024’ün Mart ila Haziran ayları arasında bir noktada gerçekleşmesi bekleniyor.

Bitcoin fiyatı Nisan ayından Mayıs ayının sonuna kadarki zaman zarfında 4.000 dolardan 9.000 dolara kadar yükseldi. CoinMarketCap’in verilerine göre, en eski kripto para birimi son 24 saat içinde yüzde 2’den fazla düşüşle 7.782 dolar seviyesinde işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x