Yükleniyor...

Tour Of Türkiye, Şampiyonluk Kupasını NFT Formatında Verecek

1963'ten bu yana Türkiye'de yıllık olarak düzenlenen uluslararası yol bisikleti yarışı olan 57.

tur NFT

1963’ten bu yana Türkiye’de yıllık olarak düzenlenen uluslararası yol bisikleti yarışı olan 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunda (Tour of Türkiye) bir ilke imza atıldı. Tour of Türkiye’nin şampiyonluk kupası NFT formatında verilecek.

Dünyanın ilk ve tek kıtalararası etaplı bisiklet yarışı olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, bu yıl bir ilki gerçekleştirerek şampiyonluk kupasını NFT formatında vereceğini açıkladı.

Tour Of Turkiye NFT

Türkiye Spor Yazarları Derneğinden (TSYD) yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“10-17 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek ve Bodrum’dan İstanbul’a bin 303 kilometre sürecek dev organizasyon, dünya bisiklet camiasında bir ilke imza atıyor. Tour of Türkiye’nin şampiyonluk ödülleri, NFT (Non-Fungible Token/ Takas Edilemez/Benzersiz Jeton) formatında takdim edilecek.”

Etap, mayo ve kupa olmak üzere 3 farklı tipte hazırlanacak NFT’lerin, özel bir pazaryerinde sınırlı sayıda satışa çıkarılacağı, satın alanlara da özel haklar tanınacağı belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner