Yükleniyor...

Trader Uyardı: Ethereum’un En Büyük Rakiplerinden Biri Düzeltme Yaşayabilir

Yakından takip edilen bir kripto para trader'ı, Ethereum'un en önemli rakiplerinden biri için büyük bir düzeltme öngörüyor.

terra luna

Yakından takip edilen bir kripto para trader’ı, Ethereum’un en önemli rakiplerinden biri için büyük bir düzeltme öngörüyor.

Anonim trader Light, Terra (LUNA) için 51 dolar fiyat hedefinden bahsetti. Light, merkeziyetsiz finans (DeFi) ödeme ağının, Terra tabanlı stablecoin TerraUSD’ye (UST) olan bağımlılığı nedeniyle zarar göreceğine inanıyor.

Terra, kullanıcıların kendi yerel varlığı LUNA’yı yakarak TerraUSD (UST) gibi stablecoin’leri basmasına izin veren bir blok zinciri ağıdır. UST sahipleri, stablecoin’lerini LUNA’ya geri çevirebilir veya varlıklarını ödünç verme platformu Anchor Protocol’e (ANC) yatırabilir ve yıllık yüzde 19,5 getiriden (APY) yararlanabilir.

Analitik firması IntoTheBlock, Anchor Protocol’ün yaklaşık %20 APY’sini sürdürmek için UST için borçlanma oranının %13 olduğunu söylüyor.

Light, kripto piyasalarında hüküm süren düşüş hissinin yatırımcıları UST borç almaktan caydıracağına ve Anchor Protocol’ün %19,5 APY’sini uzun vadede sürdürülemez hale getireceğine inanıyor. Böyle bir senaryoda, yatırımcılar en iyi Ethereum (ETH) rakibini satmak amacıyla UST’lerini LUNA’ya çevirebilirler.

Yazının yazıldığı sırada, LUNA 87.25 dolar karşılığında el değiştiriyor. Light’ın hedefine doğru bir hareket, %41’in üzerinde bir aşağı yönlü potansiyel olduğunu gösteriyor.

Yedinci en büyük kripto varlığının ekonomisini sağlıklı tutmak için Terraform Labs (TFL) CEO’su Do Kwon, Terra geliştiricisinin 1,2 milyar dolar değerinde 12 milyon LUNA token’ı bağışladığını açıkladı.

“TFL, Luna Foundation Guard’a (LFG) 12 milyon ek LUNA bağışladı… Fonlar UST’nin basılması için yakılacak ve daha sonra LFG’nin rezervlerini büyütmek için kullanılacak. Cari fiyatlarla, bu, UST rezervlerine gelen 1,2 milyar ilaveyi yansıtıyor.”

Terra, borçlanma talebi düşük olduğunda kazançlı APY’sini ödemek için UST rezervlerinden yararlanır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner