Trader'lar Solana'nın (SOL) Performansından Şikayet ederek, Onun Wall Street Statüsü Hakkında Soru İşaretleri Yaratıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Trader’lar Solana’nın (SOL) Performansından Şikayet ederek, Onun Wall Street Statüsü Hakkında Soru İşaretleri Yaratıyor

Trader'lar Solana'nın (SOL) performansından şikayet ederek, onun Wall Street statüsü hakkında soru işaretleri yaratıyor.

solana

Trader’lar Solana’nın (SOL) performansından şikayet ederek, onun Wall Street statüsü hakkında soru işaretleri yaratıyor.

Radkl’dan Jim Greco, son birkaç gündür Solana ağının kesintisiyle uğraşmak zorunda kalan birçok trader gibi bu durumdan rahatsız:

“Bugünkü gibi bir çöküşten sonra biri Solana ağına gerçek sermayeyle nasıl güvenebilir?”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cuma günkü işlem seansı sırasında tüm kripto para birimlerinin fiyatı düştüğü için, büyük ve küçük tüccarlar zincirinde işlem gerçekleştiremez hale geldi. Saniye başına işlem (tps) önemli ölçüde düştü. Bu sorunlar cumartesi gününe de sıçradı. Bu arada Solana’nın resmi Twitter hesabı, blok zincirinin “aşırı yinelenen işlemlere” bağlı “yüksek düzeyde ağ tıkanıklığı yaşadığını” kaydetti.

Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko’ya göre, botlar da görünüşe göre çift işlemler gönderiyordu ve bu da ek sorun yarattı.

Fiyatlar düşerken sorun yaşayan tek blok zinciri Solana değildi. Ancak ağın sorunları dikkatleri üzerine çekti çünkü ağ, kripto endüstrisi ve ötesindeki büyük firmaların sevgilisi haline geldi. FTX’ten Sam Bankman-Fried büyük bir destekçi ve Jump Trading, Solana tabanlı projelere sermaye akıttı. The Block Research’ten John Dantoni’ye göre, Jump Crypto’nun protokol yatırımlarının %50’sinden fazlası Solana ekosistemine gitti.

Solana’nın büyük firmalar için bu kadar çekici olmasının bir nedeni de ölçeğe öncelik vermiş olmasıdır. Yine de, ağ aşırı kalabalıklaştığında, durabileceği ortaya çıktı.

Solana, “bu sorunun en kötü etkilerini” iyileştirmek için Cumartesi günü bir düzeltme yayınladı. Geliştiriciler, “Yaklaşan bu sürümler, ağın durumunu iyileştirmeyi amaçlıyor ve önümüzdeki 8-12 hafta içinde daha fazla iyileştirme yapılması bekleniyor. Bu özelliklerin çoğu şu anda titizlikle test edildikleri Testnet’te yayında” dedi.

Haziran 2021’de 314.2 milyon dolarlık bir bağış toplamayı tamamlayan Solana, sorunlarını çözmek için büyük bir sandığa sahip.

Gelen şikayetler, Solana’nın Wall Street’in tercih edilen kripto platformu konumunu koruma yeteneği hakkında soruları gündeme getirdi. Yüz milyonları hareket ettirmeye çalışan bir firma, yüksek ücretler ödemek zorunda kalsalar bile – işe yarayacağına güvenebilirlerse – farklı bir blok zinciri tercih edebilir.

Jim Greco, The Block’a gönderdiği bir mesajda, “Fiyat umurumda değil” dedi.

“Ama ağda hiçbir şey yapamıyorum. Bu, ağın en fazla performans göstermesi gereken zamanda tam olarak kaç kez yaşanacak?


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x