Yükleniyor...

TRB düşmek bilmiyor: Yılın sürprizi oldu!

Kripto para piyasasının sürpriz ismi TRB, son bir haftada yüzde 50'den fazla yükseliş yaşadı.

TRB grafik analiz

Kripto para piyasasının sürpriz ismi TRB, son bir haftada yüzde 50’den fazla yükseliş yaşadı.

Kripto para piyasası yılın son günlerinde sakinliğini koruyor. Lider kripto para birimi BTC 42 bin 600 dolar seviyesinde işlem görürken, altcoin’lerde geri çekilmeler ortaya çıkmaya başladı. Solana ve Avalanche gibi kripto projeleri, büyük çıkış yaptıktan sonra satış baskısıyla karşılaştı.

Kripto piyasasının Noel nedeniyle geri planda kaldığı bu haftaya TRB’nin gerçekleştirdiği yükseliş damga vurdu. TRB, son bir haftada yüzde 50’den fazla yükseliş yaşadı ve 250 doları test etti.

Balina etkisiyle başladı, rüzgarıyla tamamladı: TRB efsaneleşiyor!

TRB, boğa koşusuna Eylül ayında 16 dolar seviyesinden başladı. Kasım ayında 143 dolara yükselen TRB, iki aylık dilimde artan ağ aktivitesiyle dikkatleri üzerine çekti. Kripto piyasası, TRB’nin Eylül ile Kasım arasındaki yükselişini anlamlandıramadı. Binance gibi borsaların tozlu raflarında kalan ve hacim elde edemeyen TRB, birden spot ışıklarını üzerine çekmeyi başardı.

TRB’nin Eylül ile Kasım arasındaki yükselişinde, balinaların büyük bir payı oldu. Balinalar, TRB arzının yüzde 30’undan fazlasını elinde bulundurdu. Balinaların arzı baskılaması ve piyasa yapıcıların fiyatı yükseltmeye başlaması, TRB’nin durdurulamaz bir boğa koşusu yaşamasını sağladı.

TRB, 9 Kasım’da 143 dolara ulaştıktan sonra balinaların satışına maruz kaldı. Balinalar, ellerinde bulunan yüklü TRB’leri piyasaya satmaya başladı ve fiyatı baskıladı. Bunun neticesinde TRB, 9 Kasım’dan 6 Aralık’a kadar düşüş yaşadı. TRB, 6 Aralık’ta 73 dolar ile dip bölgeyi oluşturdu.

Her şey bitti denilirken TRB için 7 Aralık’ta yeni bir boğa koşusu başladı. TRB, 7 Aralık’ta başladığı yükselişini gün içerisinde 248 dolara yükselerek taçlandırdı. TRB, üç haftada yüzde 250’ye yakın yükseliş yaşadı.

TRB grafik analiz

TRB’nin yükselişi, grafik üzerinden analiz yapanları da hayrete düşürdü. Düşüş beklentilerine rağmen TRB, 250 doları tekrar görebilir. TRB’nin yükselişinde piyasa yapıcıların ve balinaların etkisi olabilir. Bu nedenle kripto yatırımcılarının TRB’ye yaklaşırken dikkatli olmalarında fayda var.

TRB, düşüş yaşaması halinde 184 doları destek noktası olarak kullanabilir. Bu bölgenin çalışmaması halinde TRB, 143 dolara gerileyebilir. 143 dolar trend desteği olarak çalışabilir, ancak çalışmaması halinde TRB’yi 120 dolara geri itebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner