Yükleniyor...

Trilyon dolarlık varlık yöneticisi Solana ve Ethereum’a göz kırptı!

1,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten Franklin Templeton, X platformu üzerinden Solana ve Ethereum hakkında çarpıcı paylaşımlar yaptı.

Franklin Templeton

1,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten Franklin Templeton, X platformu üzerinden Solana ve Ethereum hakkında çarpıcı paylaşımlar yaptı.

Spot Bitcoin ETF’lerin onaylanması ve borsalarda işlem görmeye başlaması, kripto yatırımcılarını sonraki süreçleri düşünmeye itti. Yatırımcılar, Bitcoin ETF’ler sonrası yaşanabilecekleri düşünmeye başladı. Özellikle spot Ethereum ETF’ler, yeni gündem haline gelmeye başladı.

Kripto piyasası sonraki süreçlere hazırlanırken, spot Bitcoin ETF ürünü sunan şirketlerden birisi olan Franklin Templeton X platformunda yoğun ilgi gördü. 1,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten şirket, Solana ve Ethereum hakkında çarpıcı paylaşımlarda bulundu.

Franklin Templeton, Solana ve Ethereum paylaşımı ile dikkat çekti

Spot Bitcoin ETF ürünü sunan varlık yöneticilerinden Franklin Templeton, geçtiğimiz gün X platformundan yaptığı paylaşımlar ile kripto yatırımcılarından yoğun ilgi gördü.

1,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten şirket, X platformundaki hesabını bir saat boyunca Dijital Varlıklar Araştırma Ekibine devredeceğini belirtti. Ekip üyeleri, Franklin Templeton hesabından Solana, Ethereum ve katman-1 projelerine yönelik sansasyonel tweet’ler attı.

Franklin Templeton, Bitcoin, Ethereum ve Solana dışında diğer katman-1 blokzincirlerin de potansiyelli olduğunu vurguladı. Varlık yöneticisi, katman-1 blokzincirlerini büyük olgunlaştığı sürece desteklemeye ve teşvik etmeye devam edeceklerini bildirdi.

Varlık yöneticisi, ETH ve Ethereum ekosistemi konusunda heyecanlı olduğunu ifade etti. Şirket, Ethereum ekosistemini ileriye taşıyacak pek çok önemli faktörün olduğunu belirtti. Franklin Templeton, EIP 4844 güncellemesinin, topluluğun yeniden canlandırılmasının ve restaking (yeniden stake etme) protokollerinin Ethereum’a yarayacağını aktardı.

Ethereum’un toparlanacağını düşünen varlık yöneticisi, Solana’yı da ihmal etmedi. Franklin Templeton, Solana kurucusu Anatoly Yakovenko’nun vizyonunu beğendiklerini dile getirdi. Solana’yı merkeziyetsiz blokzincirlerin güçlü bir kullanım örneği olarak gösteren Franklin Templeton, Solana’da öne çıkan detaylara da değindi. Varlık yöneticisi, 2023’ün dördüncü çeyreğinde DePIN’lerin, DeFi’ların, memecoin’lerin ve NFT furyasının Solana’ya yaradığını ifade etti.

Franklin Templeton’ın Solana ve Ethereum hakkındaki çarpıcı tweet’leri, olası bir spot Solana ETF’ini ve spot Ethereum ETF’ini akıllara getirdi. Yatırımcılar, kurumsal şirketlerin spot Bitcoin ETF’lerden sonra altcoin’lere yöneldiğini düşünmeye başladı.

Varlık yöneticisi ayrıca BRC20’lere de değindi. Franklin Templeton, Bitcoin’deki Ordinals’lerin ve katman-2 çözümlerinin göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner