Yükleniyor...

Tron CEO’su Justin Sun: Elon Musk’a Minnettarım

Tron'un kurucusu, Tesla CEO'su Elon Musk'ın kripto para piyasasına girmesini pozitif görüyor ve yaşanan tartışmalar da ünlü birisi olmanın parçası.

justn sun

Tron’un kurucusu, Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para piyasasına girmesini pozitif görüyor ve yaşanan tartışmalar da ünlü birisi olmanın parçası.

Dijital içeriğin eşler arası paylaşımını kolaylaştırmak için tasarlanmış düşük ücretli bir ağ olan Tron’un kurucusu, kripto para alanındaki ünlülerin ilgisinin değerini anlıyor. Sun, CoinDesk’in kripto endüstrisi, küresel finans uzmanlarını ve influencer’ları bir araya getiren yıllık konferansı Consensus 2021’de konuştu. Sun, şunları söyledi:

“Her ünlü kripto paraya girdiğinde tartışmalı hale gelecektir. Bu kaçınılmazdır. Burada düşündüğüm tek fark, kriptoyu kitlesel olarak benimsemek için bu tür bir etkiyi veya tartışmayı nasıl kullandığımızdır. Bugün, Elon Musk’ın pek çok insanı kripto para birimlerine yönlendirmesi, tüm medyanın ve büyük şirketlerin dikkatini kriptoya çekmesi nedeniyle minnettarım.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sun tartışmaya yabancı değil, Musk da öyle. Tesla CEO’su geçtiğimiz günlerde, Tesla’nın kripto para biriminin karbon ayak izi nedeniyle Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bırakacağını duyurması olay yarattı. Birçoğu Bitcoin ve piyasadaki düşüşü ise buna bağladı.

Minnettarlığına rağmen Sun, Tron blok zincirinin Musk’ın eski şirketi PayPal’dan daha fazla işlem hacmi barındırmasıyla övündü.

“Günlük işlem hacmimiz yaklaşık 10 milyar dolar civarında. PayPal [için] bile bu rakam yaklaşık 2 milyar dolar. Yani 5 katı fazla işlem yapıyoruz.”

Odak noktası Tron üzerinde kalsa da Sun, kripto alanında artan yoğunluğun değerini kabul etti:

“Sektördeki rekabetin mükemmelliği doğurduğuna inanıyorum. Bu yüzden birbirimizle rekabet edebilmek için farklı blok zincirlerine ihtiyacımız var. Fikir üretmeliyiz ve temelde sektör için doğru yolu bulmalıyız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x