Yükleniyor...

TRON Kaç TL Oldu? Güncel TRX Fiyatı

1 TRON Kaç TL 1 TRON Kaç Dolar 1 TRX Fiyatı

Bugün 1 TRON ne kadar1 TRON kaç TL oldu? 1 TRX coin kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel TRON (TRX) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

1 TRON (TRX):0.795018 TL TL
1 TRON (TRX):0.091973 $ Dolar
1 TRON (TRX):0,078436 Euro
Değişim (24s):-12.11%
Hacim (24s):1,793,658,995 $ Dolar
Piyasa Değeri:6,518,804,027 $ Dolar

Şu anda 1 TRON 0.795018 TL TL‘dir. Ayrıca 1 TRON 0.091973 $ dolardır. 1 TRON karşılığında 0.795018 TL Türk Lirası veya 0.091973 $ dolar alınabilmektedir. TRON fiyatı son 24 saatte -12.11% değişim ile şu anda 0.795018 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki TRON hacmi 1,793,658,995 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 6,518,804,027 $ dolardır.

TRX Coin Fiyat Hesaplayıcı


TRX Fiyat Grafiği

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

TRON (TRX) Nedir?

Tron, dağıtık depolama teknolojisi ile ücretsiz, küresel bir dijital içerik eğlence sistemi oluşturmayı amaçlayan ve dijital içeriğin kolay ve uygun maliyetli bir şekilde paylaşılmasına olanak tanıyan blokzincir tabanlı merkezsiz bir platformdur.

Temeli Blockchain teknolojisine dayanan TRON aslen eğlence sektörüne yönelik olarak geliştirilmiştir ve insanların istediği içerikleri dilediği insanlarla dilediği şekliyle paylaşmasını amaçlamaktadır. Eğer TRON hedeflediği bu amacı uygulamaya geçirebilirse dünyanın herhangi bir yerindeki bir kullanıcı TRON kullanarak içerik üretebilir, depolayabilir ve paylaşabilir. Kontrolü tamamen kullanıcılarına vermeyi amaçlayan TRON’un para birimine TRONIX (TRX) denir.

Tron (TRX) Ne Zaman, Nerede ve Kim Tarafından Kuruldu?

TRON, 2017 yılının Eylül ayında Singapur merkezli, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tron Vakfı tarafından kuruldu. Tron Vakfı, CEO Justin Sun tarafından yönetiliyor. TRON (TRX) ayrıca tanınmış teknoloji uzmanlarını içeren özel bir şirket içi geliştirme ekibine sahip. Bu makalede TRON ağını, ağın işleyişini ve kripto para birimi Tronix’i (TRX) derinlemesine inceleyeceğiz.

TRON’un (TRX) Amacı Nedir?

Yukarıda da belirtildiği gibi TRON’un hedef aldığı ana sektör eğlence sektörüdür. TRON eğlence sektörüne hedef olma amacını gerçekleştirmek için kullanıcılarına her yönden sınırsız paylaşım yaptırmayı amaçlamıştır. Asıl amaç kişilerin TRON sisteminin alt yapısını kullanarak ürettikleri eğlence içeriklerini sanal ortam üzerinden TRX karşılığında satışa sunması ve bu içeriklerin TRX ödenerek satın alınmasıdır.

Burada TRON’un asıl amacı bir uygulama marketi oluşturmak ve App Store ve Google Play gibi birçok dev markete rakip olmaktır. TRON bunu yaparken hem aracıları ortadan kaldırarak maliyetleri azaltıyor hem de kullanıcının fazla para harcamasının önüne geçiyor.

Günlük yaşantımızdan örnek vermek gerekirse Netflix platformundaki içerikleri izlemek için Netflix’e abone olmanız ve ödeme yapmanız gerekiyor. Her abone olan kişiden alınan ücretten Netflix, filmi kendi platformunda barındırmak için bir kesinti yapar ve kalanını içeriğin yapımcısına öder. Ancak Netflix burada çoğu zaman, aslanın payını alıyor.

TRON, bu iş modelini halka açık bir Blockchain ağında yürüterek ve onu daha verimli ve uygun maliyetli hale getiriyor. Yani Tron burada içerik üreticileri için dağıtık, merkezsiz  bir depolama ağı görevi görüyor. Tron, dijital eğlence içeriğini blok zinciri tabanlı ağında barındırmasına izin vererek yukarıdaki örnekte belirttiğimiz Netflix gibi aracıları, ortadan kaldırmayı hedefliyor. Böylece kullanıcılar, doğrudan yapımcıya veya üreticiye ödeme yaparak içeriğe ulaşabilir.

TRON’un (TRX) Sunduğu Güvenlik

Temeli Blockchain teknolojisine dayanan TRON kullanıcılarına sonsuz veri güvenliği garantisi vermektedir. Bununla birlikte Blockchain teknolojisinin takip edilemez ve el konulamaz özelliğinin kendi bünyesine katmayı başaran TRON bu özelliğiyle daha fazla tercih edilmeyi umuyor. Peki TRON’un sağladığı bu içerik güvenliğinin şu tarz artıları var;

  • İnternet üzerinden içerik paylaşıp para kazanmaya çalışan kullanıcılar için içeriğin çalınmaması son derece önemlidir. TRON bünyesinde içerik üretecek kullanıcılara bu güvenliği sonuna kadar sağlamayı amaçlıyor.
  • TRON bünyesinde üretilen her içeriğin alım satımı yine TRON tarafından koruma altına alınıyor. Bu sayede hem alıcı hem de satıcı dolandırılma riskine karşı kendini garanti altına alıyor.

TRON’un (TRX) Çalışma Yapısı

  • TRON (TRX) Üzerinden İçerik Oluşturma:  Sistemde bulunan kullanıcılar içerik üreterek dijital para kazanıyor, kısacası sistem bu şekilde işliyor.
  • Altyapı: Kapsamlı bir altyapıya sahip olan TRON kendi bünyesinde yapılan ticaretin yanı sıra sosyal etkileşimi ve oyun oynanmasını amaçlıyor.
  • Özgürce Veri Paylaşma: İnternet kullanıcılarının en çok dert yakındığı konular arasında veri özgürlüğünün kısıtlanmasıdır. Bu nedenle sistemdeki açığı değerlendirmek isteyen TRON kullanıcılarına istediği içeriği özgürce paylaşma imkanı vermeyi amaçlıyor.
  • TRON (TRX) Kullanıcıların Ulaştırma Araçları ICO’lar: TRON üretilen her içeriğin, hızlı bir şekilde iletilmesi için tasarladığı ve ICO adı verdiği teknolojiyi kullanarak veri aktarımını hızlandırmak istiyor. Böylece hem alıcının hem de satıcının memnuniyetini kazanmayı amaçlıyor.

TRON (TRX) Madenciliği

Madencileri son zamanlarda yöneldiği bir kripto para birimi TRX kazımı da Blockchain alt yapısını kullanan diğer coinler gibi aynıdır. Buna göre TRON coin kazımı yapan kullanıcılar yapılan her işlemi kayıt altına almaları karşılığında TRON coin kazanırlar

Tron ile İlgili Sık Sorulan Sorular

TRON ne demek?

Birçok kripto para gibi merkeziyetsiz yapıda olan TRON, Singapur menşeili bir kripto para birimidir. Temeli Blockchain teknolojisine dayanan TRON aslen eğlence sektörüne yönelik olarak geliştirildi ve insanların istediği içerikleri dilediği insanlarla özgürce paylaşmasını amaçlamaktadır.

TRON Coin nasıl alınır?

TRON coin alabilmek için bir kripto para borsasında doğrulanmış üyeliğiniz olmalı, hesabınıza havale/EFT ile Türk Lirası yatırmanız gerekmektedir. Ardından kolayca TRON alabilirsiniz.

TRON yükselir mi?

Uzmanlara göre en büyük altcoin’ler arasında yer alan TRON’un gelecek vadediyor ve yine onlara göre benimsenmenin artması sonucunda yükselmemesi için hiçbir sebep yok.

TRON hangi ülkenin para birimi?

Merkeziyetsiz kripto para birimleri herhangi bir ülkenin para birimi değillerdir. TRON için de bu geçerlidir.