TRON Kaç TL Oldu? Güncel TRX Fiyatı

Bugün 1 TRON ne kadar1 TRON kaç TL oldu? 1 TRX coin kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel TRON (TRX) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

1 TRON (TRX) 0.239408 TL TL
1 TRON (TRX) 0.031353 $ Dolar
1 TRON (TRX) 0,026443 Euro
Değişim (24s) 7.90%
Hacim (24s) 1,445,654,436 $ Dolar
Piyasa Değeri 2,243,443,673 $ Dolar

Şu anda 1 TRON 0.239408 TL TL‘dir. Ayrıca 1 TRON 0.031353 $ dolardır. 1 TRON karşılığında 0.239408 TL Türk Lirası veya 0.031353 $ dolar alınabilmektedir. TRON fiyatı son 24 saatte 7.90% değişim ile şu anda 0.239408 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki TRON hacmi 1,445,654,436 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 2,243,443,673 $ dolardır.

TRX Coin Fiyat Hesaplayıcı

TRX Fiyat Grafiği

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

TRON (TRX) Nedir?

Birçok kripto para gibi merkeziyetsiz yapıda TRON, Singapur menşeili bir kripto para birimidir. Temeli Blockchain teknolojisine dayanan TRON aslen eğlence sektörüne yönelik olarak geliştirilmiştir ve insanların istediği içerikleri dilediği insanlarla dilediği şekliyle paylaşmasını amaçlamaktadır. Eğer TRON hedeflediği bu amacı uygulamaya geçirebilirse dünyanın herhangi bir yerindeki bir kullanıcı TRON kullanarak içerik üretebilir, depolayabilir ve paylaşabilir. Kontrolü tamamen kullanıcılarına vermeyi amaçlayan TRON’un para birimine TRONIX (TRX) denir.

TRON’un Amacı Nedir?

Yukarıda da belirtildiği gibi TRON’un hedef aldığı ana sektör eğlence sektörüdür. TRON eğlence sektörüne hedef olma amacını gerçekleştirmek için kullanıcılarına her yönden sınırsız paylaşım yaptırmayı amaçlamıştır. Asıl amaç kişilerin TRON sisteminin alt yapısını kullanarak ürettikleri eğlence içeriklerini sanal ortam üzerinden TRX karşılığında satışa sunması ve bu içeriklerin TRX ödenerek satın alınmasıdır. Peki bu TRON bu amacını gerçekleştirirse ne gibi sonuçlar ortaya çıkabilir? Burada TRON’un asıl amacı bir uygulama marketi oluşturmak ve App Store ve Google Play gibi birçok dev markete rakip olmaktır. TRON bunu yaparken hem aracıları ortadan kaldırarak maliyetleri azaltıyor hem de kullanıcının fazla para harcamasının önüne geçiyor.

TRON’un Sunduğu Güvenlik

Temeli Blockchain teknolojisine dayanan TRON kullanıcılarına sonsuz veri güvenliği garantisi vermektedir. Blockchain teknolojisinin takip edilemez ve el konulamaz özelliğinin kendi bünyesine katmayı başaran TRON bu özelliğiyle daha fazla tercih edilmeyi umuyor. Peki TRON’un sağladığı bu içerik güvenliğinin şu tarz artıları var;

  • İnternet üzerinden içerik paylaşıp para kazanmaya çalışan kullanıcılar için içeriğin çalınmaması son derece önemlidir. TRON bünyesinde içerik üretecek kullanıcılara bu güvenliği sonuna kadar sağlamayı amaçlıyor.
  • TRON bünyesinde üretilen her içeriğin alım satımı yine TRON tarafından koruma altına alınıyor. Bu sayede hem alıcı hem de satıcı dolandırılma riskine karşı kendini garanti altına alıyor.

TRON’un Çalışma Şekli

  • TRON Üzerinden İçerik Oluşturma:  Sistemde bulunan kullanıcılar içerik üreterek dijital para kazanır ve sistem bu şekilde işler.
  • Altyapı: Kapsamlı bir altyapıya sahip olan TRON kendi bünyesinde yapılan ticaretin yanı sıra sosyal etkileşimi ve oyun oynanmasını amaçlıyor.
  • Özgürce Veri Paylaşma: İnternet kullanıcılarının en çok dert yakındığı konular arasında veri özgürlüğünün kısıtlanmasıdır. Sistemdeki bu açığı da değerlendirmek isteyen TRON kullanıcılarına istediği içeriği özgürce paylaşma imkanı vermeyi amaçlıyor.
  • TRON Kullanıcıların Ulaştırma Araçları ICO’lar: TRON üretilen her içeriğin, hızlı bir şekilde iletilmesi için tasarladığı ve ICO adı verdiği teknolojiyi kullanarak veri aktarımını hızlandırmak istiyor. Böylece hem alıcının hem de satıcının memnuniyetini kazanmayı amaçlıyor.

TRON Coin Madenciliği

Madencileri son zamanlarda yöneldiği bir kripto para birimi TRX kazımı da Blockchain alt yapısını kullanan diğer coinler gibi aynıdır. Buna göre TRON coin kazımı yapan kullanıcılar yapılan her işlemi kayıt altına almaları karşılığında TRON coin kazanırlar

TRX Coin Nasıl Satın Alınır?

Türk Lirası ile TRX satın almak için Paribu gibi birçok kripto para borsasını kullanabilirsiniz. Aldığınız TRX’leri ister Paribu’da ister güvendiğiniz herhangi bir cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

Tron ile İlgili Sık Sorulan Sorular

TRON ne demek?

Birçok kripto para gibi merkeziyetsiz yapıda olan TRON, Singapur menşeili bir kripto para birimidir. Temeli Blockchain teknolojisine dayanan TRON aslen eğlence sektörüne yönelik olarak geliştirildi ve insanların istediği içerikleri dilediği insanlarla özgürce paylaşmasını amaçlamaktadır.

TRON Coin nasıl alınır?

TRON coin alabilmek için bir kripto para borsasında doğrulanmış üyeliğiniz olmalı, hesabınıza havale/EFT ile Türk Lirası yatırmanız gerekmektedir. Ardından kolayca TRON alabilirsiniz.

TRON yükselir mi?

Uzmanlara göre en büyük altcoin’ler arasında yer alan TRON’un gelecek vadediyor ve yine onlara göre benimsenmenin artması sonucunda yükselmemesi için hiçbir sebep yok.

TRON hangi ülkenin para birimi?

Merkeziyetsiz kripto para birimleri herhangi bir ülkenin para birimi değillerdir. TRON için de bu geçerlidir.