Yükleniyor...

Tüm USDC Rezervleri Nakit ve ABD Devlet Tahvili Olacak

USDC’nin benimsenmesi genişlemeye devam ederken, tüm USDC rezervlerinin nakit ve ABD tahvili olarak depolayacakları duyuruldu

usd coin crypto

USDC’nin benimsenmesi genişlemeye devam ederken, tüm USDC rezervlerinin nakit ve ABD tahvili olarak depolayacakları duyuruldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase başkanı ve COO Emilie Choi, 1 Eylül itibariyle ikinci en büyük stablecoin olan USDC’yi destekleyen tüm rezervlerin nakit ve ABD hazine bonolarında saklanacağını Twitter’dan duyurdu.

USDC’yi yaratan şirketlerden biri olan Centre’ın web sitesinden bir basın açıklaması paylaşıldı.

USDC Rezervleri İçin Strateji Değişikliği

Choi, bir hafta içinde USD Coin‘i (USDC) geri getiren USD rezervlerinin nakit ve kısa vadeli ABD devlet hazine bonolarında depolanacağını tweetledi ve yayıcıların (Coinbase, Center ve Circle) tüm USDC için istediği yaklaşım bu. Para birimi yine 1:1 oranında desteklenecek.

Choi, en popüler ikinci stablecoin’in yatırım portföyündeki değişikliklerin Eylül’de bitmeyeceğini ve gelecekte daha fazla çeşitleneceğini söylüyor.

USDC, dünyadaki en büyük düzenlenmiş stablecoin’dir. Şu anda piyasa değeri toplam 27,007,704,394 dolar ve CoinMarketCap kripto para birimleri ölçeğinde ise dokuzuncu sırada. Bu arada, Tether’in USDT’si neredeyse üç kat daha fazla bir sermaye ile beşinci sırada yer alıyor: 64,871,751,926 dolar.

Basın açıklamasına göre, USDC rezervleri, eyalet para aktarım düzenlemelerinin izin verdiği yatırım kurallarına uygun olarak yatırılıyor ve Merkezin Rezerv Yönetim Politikası rehberliğinde yapılıyor.

USDC’yi destekleyen fonlar bu yılın Mayıs ayında nakit ve eşdeğerlerinin ötesine geçti ve Temmuz ayında Circle bunu detaylandıran bir rapor yayınladı. Bununla birlikte, daha fazla şeffaflık talep eden topluluğun duyarlılığını takiben, Circle, Center ve Coinbase, USDC rezervlerini yalnızca nakit ve kısa vadeli ABD Hazine bonolarında tutmaya geçecek. Basın bülteni, USDC yayıcılarının böylece daha fazla şeffaflık ve toplulukla daha fazla işbirliği isteyen kripto para kullanıcılarının, geliştirici ekiplerinin ve paydaşların tepkisine yanıt verdiğini belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x