Türkiye'de en çok tercih edilen ikinci yatırım aracı kripto! • Coinkolik
Yükleniyor...

Türkiye’de en çok tercih edilen ikinci yatırım aracı kripto!

Paribu ve Futurebright'ın açıkladığı Kripto Para Bilinirlik ve Algı araştırmasının sonuçlarında çarpıcı bilgiler dikkat çekti.

Turkiyede Bitcoin BTC Mirasi Vergisi Alinabilir mi

Paribu ve Futurebright‘ın açıkladığı Kripto Para Bilinirlik ve Algı araştırmasının sonuçlarında çarpıcı bilgiler dikkat çekti.

Paribu ve Futurebright‘ın Kripto Para Bilinirlik ve Algı araştırmasının sonuçlarında birçok detay ilgi çekti. Bunların başında, gayrimenkulden sonra en çok tercih edilen yatırım aracının kripto paralar olduğu görülüyor. Diğer bir çarpıcı detay ise, Türkiye’de kripto paraları işitmeyen kalmadı. Kripto endüstrisini henüz duymayan kişilerin payı yalnızca yüzde 1 şeklinde yer alıyor. Rapor hakkındaki çarpıcı bilgiler ise şu şekilde:

  • Bu yılın en çok güvenilen ve tercih edilen yatırım aracı gayrimenkul oldu. İkinci sırada ise kripto paralar yer alıyor.
  • Kripto para bilinirliği, geçtiğimiz yıllara göre en yüksek seviyesine ulaştı. Sektörü duymayanların oranı yalnızca yüzde 1.
  • Kripto paralar, en çok kısa vadeli alım-satım işlemlerinde tercih ediliyor.
  • Kripto paraların gelcekte daha çok kullanılacağının düşünülmesi, en önemli işlem motivasyonlarından biri.
  • Kripto para işlem platformları, sektörel araştırma birimleri için en önemli bilgi kaynağı olarak görülüyor.
  • Kripto paralar ile işlem yapan bireyler, kripto paralara daha çok güven duyuyor.
  • Blokzincir teknolojisiyle hayatımıza giren kavramlar arasında kripto para cüzdanı, NFT, ve akıllı sözleşmeler öne çıkıyor.
  • Kripto parayla işlem yapan kişilerin ortalama yaşı 33,3.
IMG 20230922 WA0004
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Paribu CEO‘su Yasin Oral, Kripto Para Bilinirlik ve Algı araştırmasının basın toplantısında görüşlerine şu şekilde yer verdi:

Piyasada her zaman kazanma imkanı mümkün. Marjin işlemler olabildiğince riskli, tüm varlığınızı riske attığınız bir alan. Spot taraf ise öyle değil, her zaman fırsat var. 2021’de de bu piyasa riskliydi ve her zaman riskli olacak. İnsanların çoğu yatırım amaçlı buradalardı, uzun süre sabırla beklerseniz bunun gerçekten neticesini alıyorsunuz. Burası bir yatırım alanı, yeni bir enstrüman, yeni kullanıclıar bir miktar dahi olsa bir şeyler alıp kenara koyma çabası içerisindeler. Bu yüzden kullanıcı sayısı sürekli artışta.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x