Türkiye'de Kripto Varlıklara %40 Vergi İddialarına Yalanlama: Kripto Platformlarında Güvence Birinci Öncelik • Coinkolik
Yükleniyor...

Türkiye’de Kripto Varlıklara %40 Vergi İddialarına Yalanlama: Kripto Platformlarında Güvence Birinci Öncelik

AK Parti kaynakları, kripto varlıklara %40 vergi getirileceği şeklindeki söylentileri yalanladı.

turkiyede kriptoya yuzde 40 vergi iddialarina yalanlama kripto platformlarinda guvence birinci oncelik

AK Parti kaynakları, kripto varlıklara %40 vergi getirileceği şeklindeki söylentileri yalanladı. 

Milliyet’in aktardığına göre, AK Parti kaynakları yerel basın ve sosyal medyada dolaşan %40 vergi söylentisini yalanladı. Kaynaklar konu hakkındaki söylentilerin yatırımcıları tedirgin etmeye yönelik olduğunu söyleyerek kripto varlıklara ilişkin vergilendirmenin de diğer işlemlerle aynı şekilde gerçekleşeceğini söyledi:

“’Devlet %40 vergi getirecekmiş’ gibi iddialar, yatırımcıyı tedirgin etmeye yönelik söylemler. Özel olarak vergi yok. Ama ortada bir işlem hacmi varsa diğer işlemler nasıl vergilendiriliyorsa bunda da durum aynı olacak.”

Kripto Platformları Birinci Öncelik

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bilindiği gibi, kripto varlıklara ilişkin yasa tasarısı çalışmaları sürüyor. Kaynakların aktardığına göre kripto varlık alım satım platformlarında işlem yapan yatırımcılar için güvence oluşturmak, birinci öncelik olarak ele alınıyor. Kaynak ayrıca herhangi bir yasak söz konusu olmadığının da altını çizdi:

“Burada herhangi bir yasak söz konusu olmayacak. Pandemi öncesi kripto para piyasasının büyüklüğü 400 milyon dolar iken şu anda 2 trilyonu aşmış durumda ve Türkiye işlem hacminde dünyada 5. sırada. Artık insanlar aracı kurumlarla uğraşmak istemiyor, bütün işlemlerini bu yolla yapmak istiyorlar. O nedenle en hızlı şekilde bu düzenlemeyi hayata geçirmemiz lazım. Kripto para, Türkiye’yi dünyada çok farklı ve iddialı bir konuma taşıyacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x