Türkiye'deki insanların artık yüzde 50'si kripto para sahibi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Türkiye’deki insanların artık yüzde 50’si kripto para sahibi!

KuCoin tarafından yayımlanan bir rapora göre, Türkiye'deki kripto para yatırımcısı son aylarda inanılmaz bir artış gösterdi.

Turkiye Bitcoin Alim Gucune Ragmen Etkili Olabilir mi

KuCoin tarafından yayımlanan bir rapora göre, Türkiye’deki kripto para yatırımcısı son aylarda inanılmaz bir artış gösterdi.

KuCoin tarafından yürütülen bir araştırma anketine göre, yüksek enflasyon ile mücadele veren Türkiye’de kripto paraların benimsenmesi artıyor. Son bir buçuk yılda kripto paraya sahip olan Türk nüfusunda yüzde 40’tan yüzde 52’ye artış gözlemlendi. “Kripto Kullanıcılarını Anlamak” raporunda toplamda 500 kişiden görüş alındı.

kripto paralar turkiye

Rapordaki çeşitli veriler dikkat çekti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ankete göre katılımcıların yüzde 58’i, kripto para birimine yatırım yapmalarının “temel nedeninin” “uzun vadede servet biriktirmek” olduğunu söylerken, yüzde 37’si bu durumu paranın değerini korumak şeklinde nitelendiriyor. Beklenilen üzere Türkiye’deki yatırımcı kitlesinin en çok önem gösterdiği kripto para BTC oldu. Yatırımcıların yüzde 71’i BTC’ye sahip olduklarını söylerken, yüzde 45’i ETH ve diğer stablecoin’lere sahip.

Erkeklerin hâlâ kriptoya yatırım yapma olasılığı daha yüksek olsa da, Türkiye’deki genç kadınlar giderek daha fazla yatırım yapıyor. 18-30 yaş arasındaki kripto yatırımcılarının yüzde 47’si kadın. Raporla ilgili en dikkat çeken verilerden biri ise yatırım yapmaya karar veren kişilerin yüzde 57’sinin çevre, arkadaş ve aile gibi unsurlardan esinlendiği olduğu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x