Yükleniyor...
Sponsored

Türkiye’nin İlk NFT Multidisipliner Sanat Koleksiyonu 11 Şubat’ta Başlatılacak

Le Petit Marseillais ve National Geographic Türkiye Dergisi iş birliğiyle Türkiye’nin ilk NFT multidisipliner sanat koleksiyonu 11 Şubat'ta başlatılacak.

BeeingHopeNFT

Le Petit Marseillais ve National Geographic Türkiye Dergisi iş birliğiyle Türkiye’nin ilk NFT multidisipliner sanat koleksiyonu 11 Şubat’ta başlatılacak. Yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan arılara ve çam balı üretimine yeniden hayat verebilmek için ‘’Beeing Hope – Arılara Umut Ol’’ isimli büyük sosyal sorumluluk projesi, farklı disiplinlerden 28 sanatçının dijital eserlerinden oluşan NFT koleksiyonu ile hayata geçirilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye, geçtiğimiz yaz meydana gelen orman yangınlarında büyük kayıplar yaşadı. Yaşanan kuraklık ve yangınlar sebebiyle Türkiye’ye özgü en büyük kültürel ve ekonomik değerlerden olan çam balı üretimi durma noktasına geldi. Le Petit Marseillais, National Geographic Türkiye Dergisi iş birliği yaparak ‘’Beeing Hope – Arılara Umut Ol’’ isimli büyük bir sosyal sorumluluk projesi başlatmaya hazırlandı. Bu sosyal sorumluluk projesi zarar gören ekosistemi yenilemeyi, arıların yok oluşunu engellemeyi ve çam balı üretiminin devam etmesini sağlayarak ekonomik ve kültürel geleceği garanti altına almayı hedefliyor.

Türkiye’nin İlk Multidisipliner Sanat Koleksiyonu: “BeeingHopeNFT” NFT Koleksiyonu

turkiyenin birinci nft multidisipliner sanat koleksiyonu

‘’Beeing Hope – Arılara Umut Ol” sosyal sorumluluk projesinde farkındalık sağlamak için NFT’ler üzerinden bir koleksiyon oluşturuluyor. Proje ile aynı ismi taşıyan “BeeingHopeNFT” NFT koleksiyonu, Türkiye’de multidisipliner bir yaklaşımla oluşturulan ilk koleksiyonu olma özelliğine sahip. 10.080 eserin yer alacağı koleksiyonda farklı sanat dallarından 28 sanatçı bir araya getirildi.

 “Beeing Hope-Arılara Umut Ol” sosyal sorumluluk projesinde sanatçılar, bölgede yaşanan durumdan ilham alarak eserlerini ürettiler. Muğla’da zarar gören bölgeyi keşfettiler; yaşananları birlikler, akademisyenler ve arıcılar üzerinden ilk ağızdan dinleme fırsatı elde ettiler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x