Twitter, Bitcoin (BTC) Kullanarak Bahşiş Verme Özelliğini mi Ekliyor? • Coinkolik
Yükleniyor...

Twitter, Bitcoin (BTC) Kullanarak Bahşiş Verme Özelliğini mi Ekliyor?

The Block'ta yer alan bir habere göre Twitter, Bitcoin kullanımıyla alakalı durumları test ediyor gibi görünüyor.

twitter bitcoin bahsis ozelligi

The Block’ta yer alan bir habere göre Twitter, Bitcoin kullanımıyla alakalı durumları test ediyor gibi görünüyor.

Twitter, birden fazla söylentiye göre, Bitcoin kullanarak bahşiş verme yeteneğini deniyor. MacRumors’a göre mevcut Twitter beta sürümü, bu hizmetin test edildiğini gösterirken, mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, hizmetin nasıl görüneceğine dair bir görüntü sızdırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Raporlara göre, bahşiş işlevi, daha küçük Bitcoin ödemeleri yapmak için Lightning Network’ü kullanacak. Sızan görüntüye göre Twitter, Bitcoin Lightning App Strike ile açıkça yakın çalışıyor ve hizmeti Bitcoin faturaları oluşturmak için kullanacak. Sonuç olarak, Twitter kullanıcılarının bahşiş almak için bir Strike hesabına ihtiyacı olacak.

Screenshot 2021 09 01 at 11.55.23

Temmuz ayında, Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in Twitter’da bahşiş verme hizmeti olan Tip Jar’a geleceğini ima etti. Super Follows, Commerce ve Subscriptions gibi diğer ürünleri için de kullanılabileceğini ekledi.

Dorsey’in diğer şirketi Square, bilançosunda Bitcoin bulunduruyor ve yakın zamanda bir Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmaya kararlı. Plus Square, Bitcoin geliştirme kitleri ve diğer açık kaynak kodları üzerinde çalışan kendi kripto ekibi Square Crypto’ya sahiptir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x