Yükleniyor...
Sponsored

Twitter eski CEO’su Jack Dorsey, Meta’ya Bitcoin (BTC) Önerisinde Bulundu

Block CEO'su Jack Dorsey, Meta'nın kendi ürün paketini genişletmeye çalışmak yerine zamanını Bitcoin üzerinde düşünerek harcaması gerektiğini söyledi.

dorsey meta

Block CEO’su Jack Dorsey, Meta’nın kendi ürün paketini genişletmeye çalışmak yerine zamanını Bitcoin üzerinde düşünerek harcaması gerektiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Block CEO’su Jack Dorsey, Meta’nın kendi stablecoin projesi Diem’e değil, bunun yerine Bitcoin’e odaklanması gerektiğini söyledi. Dorsey bunları MicroStrategy’nin şirketler için düzenlediği Bitcoin 2022 konferansı sırasında yaptığı açılış konuşması sırasında söyledi.

MicroStrategy Bitcoin 2022 konferansını 1 Şubat’ta başlattı ve konuşmacı Jack Dorsey ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin hakkında birçok fikir sundu. Dorsey’in Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in Diem stablecoin projesine değil, Bitcoin’e odaklanması gerektiğini açıklaması özellikle ilgi çekiciydi.

Şu anda Block’un CEO’su olan Dorsey, diğer şeylerin yanı sıra Bitcoin’in dünyadaki rolü ve bunun şirketler üzerindeki potansiyel etkisi hakkında konuştu. Dorsey, Diem projesini zaman kaybına yol açan başarısız bir proje olarak nitelendirdi. Dorsey tutkulu olduğu şeylerden de bahsett: “internetin kendi yerel para birimine sahip olması” gerçeğiydi. Böyle bir varlığın önem arz edeceğini savundu:

“Washington DC’de alınan kararlar Nijerya’daki insanları etkiliyor ve bu adil değil.”

Dorsey, Diem’in stablecoin projesinden öğrenilecek çok ders olduğunu da sözlerine ekledi.

“Libra ve ardından Diem ile ilgili her şey, bence orada bir ton ders var. Umarım çok şey öğrenmişlerdir ama bence çok fazla çaba ve zaman boşa gitti.”

Diem bir marka değişikliği geçirdi ve düzenleyicileri yatıştırmak için birkaç taviz verdi, ancak boşuna. Novi dijital cüzdanını bile piyasaya sürdü, ancak sonunda proje yine satışla sonuçlandı.

Bununla birlikte, Meta’nın kriptoya odaklanması süreci ortadan kalkmadı. Şirketin, platformunda bir NFT pazarı başlatmayı ve kullanıcıların Instagram’da NFT’ler oluşturmasına ve görüntülemesine izin vermeyi amaçladığı bildiriliyor, ancak bu konularda resmi bir açıklama yapılmadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x