Yükleniyor...

Twitter Hack Skandalında Yeni Gelişme: Tam 130 Hesap Hedeflenmiş!

Twitter’da önceki gün yaşanan hack skandalıyla ilgili olarak bir resmi açıklama daha geldi.

twitter hack skandalında 130 hesap hedeflenmiş

Twitter’da önceki gün yaşanan hack skandalıyla ilgili olarak bir resmi açıklama daha geldi. Twitter tarafından Twitter Support hesabından yapılan açıklamada, saldırganların 130 profili hedeflediğini ancak bunların sadece bir kısmını ele geçirebildikleri ifade edildi. Sosyal medya devi, sistemleri güvence altına alabilmek adına sert önlemler alacaklarını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Araştırmalarımızın ikinci gününden itibaren daha spesifik bazı güncellemeleri paylaşmak istiyoruz. Saldırganların yaklaşık 130 hesabı hedeflendiğine inanıyoruz. Bu hesapların bir kısmı ele geçirilebildi ve daha sonra bu hesaplardan Tweet gönderildi.  Ele geçirilen hesap sahipleriyle iletişimdeyiz ve önümüzdeki birkaç gün içinde de iletişimde kalacağız. Bu hesaplarla ilgili herkese açık olmayan verilerin güvenliğinin ihlal edilip edilmediğini değerlendirmeye devam ediyoruz ve gerçekleştiğini bulursak bir takım güncellemeler sunacağız.”

“Sert Adımlar Atıyoruz”

Araştırma kapsamında Twitter verilerini indirme işlemlerinin devre dışı bırakıldığı ifade edildi. Açıklamada son olarak şu ifadeler kullanıldı:

“Araştırmalarımız devam ederken sistemlerimizi güvence altına almak için sert adımlar atıyoruz. Hala atabileceğimiz uzun vadeli adımları değerlendirme sürecindeyiz ve mümkün olan en kısa zamanda daha fazla ayrıntı paylaşacağız. Bu olayı araştırırken gösterdiğiniz sabır ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Güncellemeler geldiğinde sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.”