Yükleniyor...

Twitter, YouTube ve Twitch’e Basic Attention Token (BAT) Geldi!

Google Chromium projesi üzerinde inşa edilen Brave Browser, insanların içerik karşılığında Twitter, YouTube ve Twitch kullanıcılarına bağış yapmalarına izin veren bir özellik ekledi.

Basic Attention Token BAT Brave Browser

Google Chromium projesi üzerinde inşa edilen Brave Browser, insanların içerik karşılığında Twitter, YouTube ve Twitch kullanıcılarına bağış yapmalarına izin veren bir özellik ekledi.

Brave Browser, yerleşik reklam engelleyicisi ve gizlilik özellikleriyle kripto topluluğu tarafından yakinen bilinen bir web tarayıcı. Tarayıcı ayrıca, reklam gösterimine izin veren kullanıcıları Brave Rewards sistemiyle kripto para birimi Basic Attention Token (BAT) ile ödüllendiriyor.

Brave Rewards sisteminde yapılan son güncelleme ile Twitter, YouTube ve Twitch’de BAT ile bağış yapma özelliği kullanıma sunuldu. Brave Browser’ın masaüstü sürümünde Twitter ziyaret edildiğinde her tweet’in yanında Brave Rewards hesabını ayarlayan yazarlara doğrudan bağışta bulunabilecekleri bir bağış düğmesi görecekler.

Twitter Basic Attention Token (BAT)

Aynı bağış özelliği YouTube ve Twitch’deki içerik oluşturucuları için de kullanılabiliyor.

Kullanıcının Brave ile bağlantılı bir hesabı yoksa, yapılan bağış alıcının Brave Browser’ında 90 gün boyunca tutuluyor. 90 gün içinde hesap oluşturulmaz ise bağış bağışçının cüzdanına iade ediliyor.

29 Nisan’da Brave’in ödemeler ya da bağışlar için Basic Attention Token (BAT) kabul eden onaylı yayıncı sayısının 100.000’i geçtiği bildirilmişti. 5 Ocak 2019 itibariyle, onaylı yayıncı sayısı 28.000’e yakındı. Onaylı yayıncı sayısındaki bu artış Brave Browser için övgüye değer bir başarı.

İnternetteki verilerine ve gizliliğine dikkat eden kullanıcıların Brave Browser’ı kullanmaya başladıkları görülüyor. Ocak ayında Brave Browser’ı kullanıcı aktif kullanıcısı sayısının 5.5 milyon olduğu bildirilmişti. Brave için bir başka önemli başarı ise HTC’nin Blockchain cep telefonu Exodus’unda varsayılan tarayıcı olması oldu.

Brave’i kullanmanın bir diğer faydası ise hızı. Chromium projesi üzerine inşa edilmesine rağmen Brave Browser, web sitelerindeki reklamları engelleyen yerleşik reklam engelleme özelliği sayesinde Google Chrome’dan daha hızlı.

Brave Browser masaüstü, tablet ve mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Web tarayıcısını buradan devam ederek indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner