Yükleniyor...
Sponsored

Ubisoft Yöneticisi NFT’lerle İlgili Konuştu: Oyuncular İçin Faydalı Ama Anlamıyorlar

Video oyun geliştiricisi ve yayımcısı Ubisoft, geçtiğimiz aylarda kendi NFT platformu Quartz'ı başlatacağını duyurmuştu.

Ubisoft NFT

Video oyun geliştiricisi ve yayımcısı Ubisoft, geçtiğimiz aylarda kendi NFT platformu Quartz’ı başlatacağını duyurmuştu. Bu yeni platform birçok kullanıcı tarafından eleştirilmişti. Ubisoft yöneticisi bir röportajında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ubisoft yöneticisi verdiği röportajda, Ubisoft’un bu tür olumsuz tepkilere alışkın olduğunu ve video oyunu hayranlarının dijital ikincil pazarın onlara getirebileceklerini anlamadıklarını dile getirdi.

Ubisoft Stratejik İnovasyon Laboratuvarı yöneticisi Nicolas Pouard ve Didier Genevois’ın Finder’a verdiği röportajda şu ifadeler yer aldı;

 “Şimdilik, NFT’lerin mevcut durumu ve bağlamı nedeniyle, oyuncular bunun ilk önce gezegeni yok ettiğini ve ikinci olarak da spekülasyon aracı olduğunu düşünüyorlar.”

“Oyuncular İçin Faydalı Ama Şu An Bunu Anlayamıyorlar”

Pouard, bu yatırımların devam edeceğini söyleyerek şöyle konuştu;

“Oyuncular dijital pazarın kendilerine sunduklarını anlayamıyorlar. Ubisoft’ta gördüğümüz şey bizi heyecanlandırdı. Oyunu bitirdikten sonra eşyalarını satma fikri, oyunculara bir fırsat vermekle ilgili. Oyuncular için bu gerçekten faydalı ama şu an bunu anlayamıyorlar.”

Pouard sözlerini şunları ekledi;

“Kazanılacak oyun modeli, oyuncuların tüm ekosisteme değer katarak kendi paralarını kazanmalarına izin vermekle ilgilidir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x