Ukrayna, Bitcoin'i (BTC) Görüşmek Üzere El Salvador'a Bir Heyet Gönderdi • Coinkolik
Yükleniyor...

Ukrayna, Bitcoin’i (BTC) Görüşmek Üzere El Salvador’a Bir Heyet Gönderdi

Ukrayna, Bitcoin'i bir para birimi olarak kabul eden bir sonraki ülke olabilir.

ukrayna bitcoini btc gorusmek uzere el salvadora bir heyet gonderdi

Ukrayna, Bitcoin’i bir para birimi olarak kabul eden bir sonraki ülke olabilir. Ukrayna cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenski, kripto varlıklar için bir plan belirlemeden önce El Salvador’daki meslektaşları ile görüşmek üzere bir heyet gönderdi.

El Salvador’un Bitcoin hamlesinin ardından, kripto varlıklara yasal bir statü kazandırmak üzere çalışmalarda bulunan ülke sayısı artıyor. Ukrayna bu yönde çalışmalarda bulunan son ülke oldu ve yakın zamanda Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul eden El Salvador’a bir heyet gönderdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konunun uzmanı Profesör Vyacheslav Evgenyev, Ukrayna’nın 2023’ün başında Bitcoin’i resmi bir para birimi olarak kabul ederek iki paralı bir sisteme geçebileceği ve hatta ülkenin resmi para birimi olan Grivna’yı aşamalı olarak kaldırabileceğini söylüyor.

Evgenyev’e göre, Ukrayna ile El Salvador’un bazı ortak yönleri var. Her ikisi de Bitcoin hakkında açık sözlü olan bir devlet başkanına, Bitcoin madencilerini çekecek enerji kaynaklarına, genç bir nüfusa ve komşusunun (Rusya) gölgesinden çıkması arzusuna sahip. Profesör konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Projenin tamamlanması, uluslararası finans otoritelerinin desteği olsun veya olmasın, iki yıldan az sürecek ve Bitcoin’in Ukrayna’nın baskın para birimi haline geldiğini görecek.”

Geçtiğimiz hafta Ukrayna, kripto varlıklara yasal statü kazandıracak bir yasa tasarısını kabul etmişti. Tasarı ile ülkede kripto varlıklar ilk kez tanındı ancak diğer taraftan kripto varlıklar bir ödeme aracı olarak kullanılamıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x