Yükleniyor...

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Metaverse’ün Tek Bir Platforma Bağlı Olmaması Gerektiğini Söyledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi'ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

metaverse

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Anadolu Ajansı’na konuşan Sayan, kongrede metaverse teknolojilerinin, 5G ve yapay zekanın ön plana çıktığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapay zeka ve metaverse hakkında konuşan Sayan, metaverse teknolojisinin faydalı alanlarda kullanımının geliştirilmesini desteklediklerini ancak bu ortamda tek bir platforma bağlı olmanın doğru olmadığını düşündüğünü söyledi. Sayan, “Bu işleri farklı platformlarla yapabilmek ve bu konuda araştırma yapılması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Sayan, önemli bir konu olarak Türkiye’de doğru zamanda ve modelle 5G’ye geçebilmek için çalıştıklarını belirtti. Sayan, 5G’ye geçişte yerliliğe önem verdiklerini belirterek, ULAK ve Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesinin yaptığı çalışmaların önemine değindi.

Türkiye’nin yapay zeka stratejisinin açıklandığını hatırlatan Bakan Yardımcısı Sayan, hızın yüksek ve gecikmenin az olduğu durumların öneminden bahsetti. Sayan, başta metaverse olmak üzere bu tür ortamlarda sanal gerçeklik ve uzaktan kontrolün çok daha anlamlı olduğunu dile getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x