Yükleniyor...

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Kripto Varlıklar ve DeFi Hakkında Konuştu

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Merkezi Başkanı Benoit Coeure kripto varlıklar ve DeFi hakkında konuştu

uluslararasi odemeler bankasi bis kripto varliklar ve defi hakkinda konustu

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Merkezi Başkanı Benoit Coeure kripto varlıklar ve DeFi hakkında konuştu. Coeure merkez bankalarını bu alanlar konusunda hızlı hareket etmeye davet etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coeure Cuma günü Eurofi Finans Forumu’nda bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan merkez bankalarını “mevcut sistem hala yerindeyken” hareket etmeye çağırdı. Stablecoin‘lerin ve DeFi platformlarının banka modellerine “meydan okuyacağını” söyleyen Coeure merkez bankalarının “mevcut sistem hala yerindeyken ve şimdi harekete geçmeleri gerektiğini” söyledi. 

Merkez bankalarının dijital para birimleri veya CBDC çalışmalarını hızlandırmaları gerektiğine vurgu yapan Coeure merkez bankalarının fiyat ve finansal istikrarı sağlama yeteneklerini koruması gerektiğini söyledi:

“Merkez bankalarının harekete geçmesi için zaman geçti. Kollarımızı sıvamalı ve CBDC tasarımının özüne ilişkin çalışmalarımızı hızlandırmalıyız. CBDC’lerin piyasaya sürülmesi yıllar alacak, stablecoin’ler ve kripto varlıklar zaten burada. Bu, başlamayı daha da acil hale getiriyor.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x