UnionBank, Kripto Para Ticaretini Başlattı • Coinkolik
Yükleniyor...

UnionBank, Kripto Para Ticaretini Başlattı

Küresel hizmet veren Union Bank of the Philippines (UnionBank), Metaco ortaklığıyla kripto para ticaretini başlattı.

UnionBank Kripto Para Ticaretini Baslatti

Küresel hizmet veren Union Bank of the Philippines (UnionBank), Metaco ortaklığıyla kripto para ticaretini başlattı.

Filipinler’deki küresel banka şirketi UnionBank, İsveç merkezli teknoloji şirketi Metaco ile ortaklık kurdu. Yapılan ortaklık neticesinde banka, kripto para ticaretine başlayacak. Küresel bankacılık şirketi, Bitcoin ve Ethereum için pilot uygulama başlattı. UnionBank varlık bakımından en büyük dokuzuncu banka olarak arşivlerde yer alıyor.

UnionBank, Kripto Para Sektörüne Adım Attı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel çapta hizmet veren UnionBank, Filipinler tarafındaki çalışmaları kapsamında kripto para sektörüne adım attı. Bankayı sektöre sokan, Filipinler Devlet Başkanı Ferdinand Marcos‘un dijital bankacılık işlemlerinde attığı benimseme açıklamaları oldu.

Ferdinand Marcos, UnionBank ile ilgili yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

UnionBank‘ın bankacılık sektöründe inovasyon ve dijital çözümler yoluyla fırsatlar yaratma konusundaki sicili tartışılmaz.

Filipinler’in kripto paralar ve blockchain alanında attığı adımlar dikkat çekiyor. Ülke yönetimi, yeni teknolojinin içerisinde yer almak için mesai harcıyor. UnionBank ise Filipinler tarafında bu çalışmalara dahil oldu.

Küresel banka yapılan duyuruda, belirli perakende müşterileri için alım satım işlemlerine başlayacağını belirtti. Bu ticaret işlevselliğine Metaco altyapı sağlayacak. UnionBank, Metaco‘nun dijital varlık platformu Harmonize‘da hizmetlerine başlayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x