Yükleniyor...

UniSwap, Bazı Token’lara Erişimi Kısıtladı!

Uniswap, birkaç token'a erişimi sınırladığını açıklamasının ardından merkeziyetsizlik konusu hakkında yeni bir tartışma başlattı.

uniswap

Uniswap, birkaç token’a erişimi sınırladığını açıklamasının ardından merkeziyetsizlik konusu hakkında yeni bir tartışma başlattı. Hareket muhtemelen düzenleyici belirsizlikten kaynaklandı ve ekibi gelecekteki herhangi bir sorundan korumak için yasal tavsiyeye dayanıyor gibi görünüyor. Bu kısıtlamalar, akıllı sözleşme işlevselliğini soyutlayan ve kullanıcılara basit bir kullanıcı arayüzü sunan app.uniswap.org adresi için geçerli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uniswap, çıkarılan token’ların toplam işlem hacminin çok küçük bir bölümünü temsil ettiğini açıkladı. Ancak, kripto para topluluğu bu durumun merkeziyetsizliğe aykırı olduğunu düşünüyor.

Uniswap Labs, konuyla alakalı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Uniswap topluluğu için yenilik yapmaya ve bu aracı sağlamaya devam etmek için, değişen düzenleyici ortamı izliyoruz. Bugün, diğer DeFi arayüzleri tarafından gerçekleştirilen eylemlerle uyumlu olarak, app.uniswap.org aracılığıyla belirli token’lara erişimi kısıtlama kararı aldık. Bu token’lar, Uniswap’te her zaman toplam hacmin çok küçük bir bölümünü temsil etmiştir. Daha da önemlisi, Uniswap Protocol – arayüzün aksine – bir dizi özerk, merkezi olmayan ve değişmez akıllı sözleşmedir. İnternet bağlantısı olan herkese sınırsız erişim sağlar. İleriye dönük olarak, dünya çapındaki kullanıcıları güçlendirebilecek güvenli, şeffaf ve sağlam finansal altyapı sağlamak için DeFi endüstrisinin değerleriyle tutarlı bir şekilde ürünler geliştirmeye ve Uniswap Protocol’e katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Uniswap’in erişimi kısıtladığı token’ların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Eleştiriler Geldi

Kripto para topluluğu Uniswap’in bu kararını eleştiriyor. Birçok kişi bunun “merkeziyetsizlik” kavramına aykırı olduğunu dile getirdi.

Bir kullanıcı, şu ifadeleri kullandı: “Büyük hayal kırıklığı. Artık ademi merkeziyetçi değilsiniz, eğer bunu engelleyebilirseniz her şeyi engelleyebilirsiniz. Bunun SEC’i yatıştırmak için olduğundan eminim. Ama o zaman yalan söyleyip hala ademi merkeziyetçi olduğunu söyleme.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x