Yükleniyor...

Uniswap Çılgınlığı Devam Ediyor! Uniswap Sayesinde Hapisten Çıktı!

Son günlerin en çok konuşulan token'ı, Uniswap'in yönetim token'ı UNI oldu.

Uniswap Cilginligi Devam Ediyor Uniswap Sayesinde Hapisten Cikti

Son günlerin en çok konuşulan token’ı, Uniswap’in yönetim token’ı UNI oldu. 1 Eylül’den önce platformda işlem yapanlara dağıttığı 400 UNI’lik ödül ile Uniswap adından söz ettirirken; birçok kişi de hiç beklemedikleri bu ödül karşısında yaşadıkları mutlulukları dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce bildirdiğimiz üzere; Türkiye’den de bu ödülü birçok kazanan çıktı ve belki de en ilginci Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya bölümü öğrencilerinin aldıkları ders sebebi ile ödül kazanması oldu. Dünyanın başka yerinden de bu ödülü (airdrop’u) kazananlar var; bir tanesi ise oldukça ilginç bir hikaye ile karşımıza çıkıyor.

UniSwap Sayesinde Hapisten Çıktı

Twitter’da Hollandalı bir kripto para trader’ının paylaştığı üzere; bir kişi hapisten UniSwap’ın verdiği ödüller sayesinde kurtulduğunu belirtti.

‘Daan Crypto Trades’ adlı trader’ın Discord yayınına katıldığı belirtilen talihli, şunları söyledi:

Anlatacak kimsem yok, ancak söylemeliyim ki hapishaneden bir Unicorn airdrop’u sayesinde kurtuldum. Uyuşturucu kaynaklı bir adli para cezasını ayın sonuna kadar ödemem gerekiyordu, yoksa hapse girecektim. Ancak şansım yaver gitti ve toplam dört cüzdandan airdrop kazandım.

Hapse bir unicorn airdrop’u sayesinde girmeyeceğinizi düşünün, bu inanılmaz.”

UNI’nin Piyasa Değeri

Coinbase Pro’nun yeni Uniswap protokolü yönetim token’ı UNI’nin hızlı bir şekilde listelenmesi, yeni başlayan varlığın piyasa değerini yaklaşık 322 milyon dolara yükselmesinde büyük rol oynadı.

Merkeziyetsiz ticaret platformu Uniswap, 16 Eylül’de UNI’yi piyasaya sürdü ve dört yıl içinde 1 milyar token basmayı planladığını duyurdu. Aynı gün Coinbase, Pro platformunun likiditeye bağlı olarak 17 Eylül’de USD-UNI sipariş defteri çıkaracağını duyurdu.

Coinbase Pro, UNI-USD sipariş defterinin tam ticarete ulaştığını söylüyor.

Listelemeden sonra UNI’nin piyasa değeri yaklaşık 50 milyon dolardan 322 milyon dolara yükseldi. CoinGecko’ya göre, haberin yazımı esnasında varlığın piyasa değeri 233,45 milyon dolar civarında seyrediyor. Yaklaşık 2.97 dolardan başlayan fiyatı, yazı yazıldığı sırada 5.13 dolardır.

Uniswap, UNI’nin dolaşımının %60’ını protokolün topluluk üyelerine tahsis etmeyi planlıyor; Ekip üyelerine ve dört yıllık hak sahibi çalışanlarına %21.51; dört yıllık yatırıma sahip yatırımcılara %17.80 ve dört yıllık hak sahibi danışmanlara %0,069.

Uniswap, yeni yönetim token’ının hibelerin ve ekosistemin büyümesinin önünü açabileceğini söylüyor.

“Topluluk tarafından yönetilen bir hazine, sonsuz olasılıklar dünyasının kapılarını açar. Ekosistem hibeleri ve kamu malları finansmanı dahil olmak üzere, Uniswap ekosistemi büyümesini teşvik edebilecek çeşitli deneyler görmeyi umuyoruz.

Uniswap, otomatik likidite sağlama standardını belirledi, şimdi ölçüt belirleme zamanı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x