Yükleniyor...

Uniswap (UNI) düşüşte: Dikkat çeken transfer!

Uniswap likidite sağlayıcısı, 1,2 milyon UNI'yi (8,7 milyon dolar) likiditeden çıkartarak Binance'e transfer etti.

Uniswap UNI düşüş

Uniswap likidite sağlayıcısı, 1,2 milyon UNI’yi (8,7 milyon dolar) likiditeden çıkartarak Binance’e transfer etti.

52 bin doların üzerine çıkamayan Bitcoin (BTC), altcoin’lerden para çıkışına yol açtı. Birçok altcoin’de geri çekilme görülürken, bazı altcoin’ler piyasadan ayrışarak önemli yükselişlere ev sahipliği yaptı. Altcoin’lerdeki hareketlilik sürerken, bir zincir üstü işlem dikkat çekti.

Lookonchain, Uniswap’in bir likidite sağlayıcısının gerçekleştirdiği transferi ele aldı. Likidite sağlayıcısı, 1,2 milyon UNI’yi Uniswap likiditesinden çekti ve Binance’e transfer etti. 8,7 milyon dolara tekabül eden UNI transferinin satış amacıyla gerçekleştirildiği iddia edildi.

Uniswap’te (UNI) yüzde 6’nın üzerinde düşüş

Ethereum ağının en büyük merkeziyetsiz borsası Uniswap’ın yerel token’ı UNI, dün geceden bu yana yüzde 6’nın üzerinde değer kaybetti.

UNI, son 3 günde yüzde 7,5’lik düşüş yaşadı. Popüler kripto para birimi, kâr satışlarının yarattığı baskı ile karşı karşıya. 22 Şubat tarihinde 7,5 dolar seviyesinde işlem gören UNI, gün içerisinde 6,9 dolara kadar geri çekildi. Bu satış baskısı, Uniswap likidite sağlayıcısının transferi ile şiddetlendi.

Ethereum Dencun güncellemesi öncesinde Uniswap V4’ü duyuran merkeziyetsiz borsa, yoğun ilgi görmüştü. Kripto yatırımcıları, Ethereum’un en büyük merkeziyetsiz borsası için yükseliş beklentisine girdi. Ancak kripto para piyasasındaki geri çekilme, UNI’yı de etkiledi. Özellikle Uniswap likidite sağlayıcısının gerçekleştirdiği işlem tedirginlik yarattı.

Likidite sağlayıcısı, Uniswap’teki 1,2 milyon UNI’yi (8,7 milyon dolar) likiditeden çıkardı ve Binance’e transfer etti. Peki UNI düşüşü sürecek mi?

UNI grafik analiz

UNI, 7,15 dolar direncinin altında kaldı. Popüler kripto para birimi 6,971 dolarda yer alan destek noktasına tutunması halinde, tekrar 7,15 dolar direncini hedefleyebilir. Bu direncin aşılması halinde UNI için sonraki hedef 7,5 dolar olabilir. Bu bölge de aşılırsa UNI, potansiyel kâr satışı olan 8 dolara kadar yükseliş gerçekleştirebilir.

Diğer taraftan UNI, 6,971 dolar desteğini kaybetmesi halinde hızlı bir şekilde 6,482 dolara kadar düşebilir. Bu destek bölgesi de kaybedilirse UNI fiyatı 6,041 dolara geri çekilebilir. UNI’nin majör destek bölgesi ise 5,55 dolar bölgesi olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner