Yükleniyor...

Uniswap (UNI) Haftalık İşlem Hacminde Rekor Kırdı

Ethereum (ETH) blok zincirindeki yüksek işlem ücretlerine rağmen, insanlar ağın DeFi platformlarına akın etmeyi sürdürüyor.

uniswap

Ethereum (ETH) blok zincirindeki yüksek işlem ücretlerine rağmen, insanlar ağın DeFi platformlarına akın etmeyi sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uniswap (UNI), Uniswap Analytics’ten alınan istatistiklere göre, haftalık işlem hacminde ilk kez 10 milyar dolarlık sınırı geride bıraktı. 10.17 milyar dolarlık bu miktar, önceki haftaya göre %26 oranında bir artışa işaret ediyor.

Merkezi olmayan borsalar (DEX), kullanıcıların varlıklarının sorumluluğunu üçüncü bir tarafa bırakmadan, tokenlarını alıp satmalarına olanak tanır.

Uniswap, Ethereum’un üzerine inşa edilen orijinal merkezi olmayan borsalardan biridir. Kullanıcılar, Ethereum blockchain altyapısını kullanan bir tür kripto para birimi olan ERC20 tokenleri alıp satabilir.

Uniswap ve Sushiswap (SUSHI) gibi Ethereum tabanlı DEX’ler, gas ücretleri nedeniyle sıkıntı yaşamayı sürdürüyorlar. Kullanıcılar bu ücretlerden kaçınmak için Binance Smart Chain üzerinde yer alan PancakeSwap (CAKE) gibi DEX’lere de yöneliyorlar. CoinGecko’nun verilerine göre PancakeSwap son 24 saat içerisinde 4 milyar doları aşarken, Uniswap ise 1.8 milyar dolarda kaldı. Bu sebeple Uniswap’in haftalık işlem ücretindeki rekor seviye, platform için son derece önemli. Ancak Uniswap’in hala düzeltmesi gereken önemli problemleri var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x