Yükleniyor...

Ünlü Analist: Bitcoin 8.200 Doları Kırmaya Hazırlanıyor!

Son günlerde kripto para piyasası bir hayli hareketli.

Bitcoin BTC Fiyatı 4

Son günlerde kripto para piyasası bir hayli hareketli. 8.400 dolara kadar çıkan Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta Cumartesi günü erken saatlerde 6.300 dolara kadar geri çekildi. Buna karşın Asya oturumuna denk gelen 19 Mayıs sabahında Bitcoin fiyatının yeniden 8.000 dolara çıkması ani sert düşüş sonrası solan umutları yeniden yeşertti. Bu geri dönüş boğa piyasasında olunduğu ve 10.000 dolara giden yol için bir sinyal olarak görüldü.

Türkiye’nin popüler kripto para analisti Selcoin, Bitcoin’in mevcut durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Analist, dün öğlen saatlerinde Bitcoin’in hedefinin 10.000 dolar olduğunun altını yeniden çizdi:

İvme devam ediyor. Bitcoin yeniden 8.200 hattını zorlayacak. (BitFinex) bu işin arkası 10.000 dolar kardeşim. Yarın geceye kadar hareketi net göreceğiz diye düşünüyorum. İster kabul edilsin ister edilmesin; Bitcoin boğada… Ve ben 6.000 dolarına altına düşüş beklemiyorum…

Attığı her tweet ile 8.200 doların önemli bir direnç noktası olduğunun belirten Selcoin, bu kritik direncin aşılacağı, ancak ani inişlerle amaçlanan şeyin long pozisyonları silkelemek olduğunu söyledi:

8.200 hareketi dün gece gelmiş. Direnç denemesi başarısız… Long pozisyonları silkelemeye devam ediyorlar.

Analist, Bitcoin’in 3 kez aynı direnci (8.200 dolar) yokladığını ve kıramadığını, ancak 4. denemede kıracağı görüşünde. Şu an için öncü kripto para biriminin güç toplaması gerektiğini aktaran Selcoin, fiyatta biraz gevşeme olabileceğinin sinyalini verirken, yükselişin destek seviyesinin 7.000 dolar olduğunu belirtti:

Bitcoin 3 kez ayni direnci yokladı ve kıramadı. 4. denemede kırar diye düşünüyorum. Lakin şu an güç toplaması için biraz gevşemesinde problem görmem… 7.000 dolar yükselişin destek seviyesidir.

CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin şu sıralar 7.923,60 dolardan el değiştiriyor. Son 24 saatlik değişim ise negatif.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner