Yükleniyor...

Ünlü Analist, Bitcoin (BTC) Fiyatının Düşeceğini Söylüyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde dalgalanmalar yaşıyor.

bitcoin 8 bin 500 dolara düşer mi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde dalgalanmalar yaşıyor. BTC geçtiğimiz günlerde ufak bir ralli yapsa da daha sonra 9 bin dolar seviyesine kadar geri çekildi. Analistler de bu konuda farklı görüşlere sahip. Bazı analistler boğaların gücü eline alacağını ifade ederken, bazıları ise sıranın ayılarda olduğunu dile getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Genel olarak başarılı tahminlerde bulunan analist il Capo of Crypto, BTC’nin 8 bin 500 dolar seviyesine geri çekileceğini ifade etti. Analiste göre bu seviyenin gelecek olmasının nedenleri ise şöyle:

“Hâlâ 8 bin 500 dolar seviyesini bekliyorum. Boğalar burada çok açgözlü ve tüm yukarı yönlü likidite zaten alınmış. Birkaç borsada olumlu zirveler ile finansman var. Temmuz ayına kadar 33 bin diyen bazı insanlar var. Anlamsız bir şekilde yükselen fraktallar görmeye başladım. Düşüşün zamanı geldi diyebilirim.”

7 Bin Dolara Kadar Gerileyecek

Analist, lider kripto para biriminin 8 bin 500 dolar seviyesine geri çekilmesinden sonra ise 7 bin 200- 7 bin 100 dolar destek seviyelerini beklediğini ifade etti. Analiste göre şimdiki direnç seviyesi ise 9 bin 800 dolar.

Analist daha önce BTC’nin 3 bin dolar seviyesine düşeceğini tahmin etmiş ve haklı çıkmıştı.