Anasayfa Altcoinler Ünlü Analist Selcoin, Bitcoin ve Altcoin'lerle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

Ünlü Analist Selcoin, Bitcoin ve Altcoin’lerle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

Türkiye’deki kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Selcoin, Bitcoin ve altcoin’lerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin’de önemli alana doğru gidildiğine değinen analist, bu alanın 10.000-12.000 dolar aralığına karşılık geldiğini belirtiyor. Analist, bu alana gelindiğinde 6.500 dolara kadar varan bir fiyat düzeltmesinin olabileceğine dikkat çekiyor. Selcoin bu yöndeki öngörüsünü daha önce de dile getirmişti.

Altcoin’lerin durumuna ilişkin de değerlendirmede bulunan Selcoin, altcoin cephesinde beklenen fiyat artışlarının görülmesi için Bitcoin’in durulması gerektiğini belirtiyor. Analist, Bitcoin için öngördüğü fiyat düzeltmesinin altcoin’lere fırsat verebileceği görüşünde.

Analistin beklediği fiyat hareketlerinin yaşanacağı ay olarak Temmuz’u işaret etmesinin altında ise Bakkt platformu yatıyor. Analist, Bakkt vadeli işlemlerinin desteğiyle Bitcoin’in 10.000-12.000 bandına çıkabileceğini söylüyor.

Bakkt Nedir?

Bilmeyenler için Bakkt, kripto para piyasasına depolama ve yatırım işlemleri dahil olmak üzere tüm kripto para hizmetleri için tasarlanan bir platform olacak. Bakkt’ı benzerlerinden ayıran şey ise destekçileri ve kurucu şirketi. Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nı kuran şirketin bir ürünü olarak piyasaya sürülecek. Ayrıca BCG, Microsoft ve Starbucks gibi büyük isimlerin desteğinin de Bakkt’ın arkasında olduğu biliniyor.

Basitçe söylemek gerekirse atılan bu adım “daha fazla kurumsal yatırım çekmek için yapılan kurumsal yatırım” olarak tanımlanabilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları