Yükleniyor...

Ünlü Analist Selcoin, Bitcoin ve Altcoin’lerle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

Türkiye'deki kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen kripto para analisti ve trader'ı Selcoin, Bitcoin ve altcoin'lerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kripto Para Piyasası Selcoin

Türkiye’deki kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Selcoin, Bitcoin ve altcoin’lerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin’de önemli alana doğru gidildiğine değinen analist, bu alanın 10.000-12.000 dolar aralığına karşılık geldiğini belirtiyor. Analist, bu alana gelindiğinde 6.500 dolara kadar varan bir fiyat düzeltmesinin olabileceğine dikkat çekiyor. Selcoin bu yöndeki öngörüsünü daha önce de dile getirmişti.

Altcoin’lerin durumuna ilişkin de değerlendirmede bulunan Selcoin, altcoin cephesinde beklenen fiyat artışlarının görülmesi için Bitcoin’in durulması gerektiğini belirtiyor. Analist, Bitcoin için öngördüğü fiyat düzeltmesinin altcoin’lere fırsat verebileceği görüşünde.

Analistin beklediği fiyat hareketlerinin yaşanacağı ay olarak Temmuz’u işaret etmesinin altında ise Bakkt platformu yatıyor. Analist, Bakkt vadeli işlemlerinin desteğiyle Bitcoin’in 10.000-12.000 bandına çıkabileceğini söylüyor.

Bakkt Nedir?

Bilmeyenler için Bakkt, kripto para piyasasına depolama ve yatırım işlemleri dahil olmak üzere tüm kripto para hizmetleri için tasarlanan bir platform olacak. Bakkt’ı benzerlerinden ayıran şey ise destekçileri ve kurucu şirketi. Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nı kuran şirketin bir ürünü olarak piyasaya sürülecek. Ayrıca BCG, Microsoft ve Starbucks gibi büyük isimlerin desteğinin de Bakkt’ın arkasında olduğu biliniyor.

Basitçe söylemek gerekirse atılan bu adım “daha fazla kurumsal yatırım çekmek için yapılan kurumsal yatırım” olarak tanımlanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner