Yükleniyor...

Ünlü Analist Thomas Lee “Bitcoin Neden Düşüyor” Sorusuna Cevap Verdi

10 Temmuz'da 13.

Ünlü Analist Thomas Lee 22Bitcoin Neden Düşüyor22

10 Temmuz’da 13.100 dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin, o noktadan sonra düşüş sürecine girdi ve 11.170 dolara kadar geriledi. En büyük kripto para birimi TSİ 14:30 itibariyle 11.690 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analistler, Bitcoin’in bir sonraki fiyat hedefi için kafa yorarken, ünlü analist Thomas Lee daha makro görünüme odaklanarak büyük resme bakılması gerektiğini belirterek “Bir adım geri çekilip büyük resme ve uzun zaman dilimlerine odaklanmak önemlidir. Son günlerdeki 2.000’lik düşüş kısmen Fed Başkanı Powell’ın Libra’yla ilgili açıklamalarından kaynaklanıyor. Haftalık zaman diliminde bu düşüş görünmüyor. Kripto para kışı bitti.” değerlendirmesinde bulundu.

Lee’ye göre bu düşüş geçici ve Bitcoin’deki yükseliş devam edecek.

Fed Başkanı Ne Söylemişti?

Fed Başkanı Jerome Powell, Finansal Hizmetler Komitesi öncesi Kongre konuşması sırasında Facebook’un kripto parası Libra hakkında önemli açıklamalar yaptı. Powell, Facebook’ın kripto parasının gizlilik, kara para aklama ve finansal istikrar konularında ciddi endişelere yol açtığını ifade etmişti.

Powell, “Birkaç milyar kullanıcısı bulunan bir şirket Facebook ve bunun da etkisinin fazla olacağını düşünüyorum. Eğer bu tarafta bir problem yaşanır, finansmanın farklı yerlere gitmesi veya para aklamayla ilgili bir şey olursa tabii ki bu sistematik bir şekilde soruna neden olur. Çünkü Facebook ağı çok fazla insana ulaşıyor. Zaten şirketin kendisi de bunu açık bir şekilde dile getirdi.” demiş, sözlerinin devamında, “Şirket finansal ekosisteme fayda sağlayabilir. Finansal inovasyona elbette açığız ancak bunun güvenli olması gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x