Anasayfa Analizler Ünlü Analistten Güncel Bitcoin Değerlendirmesi

Ünlü Analistten Güncel Bitcoin Değerlendirmesi

Öncü kripto para birimi Bitcoin son birkaç gündür 8.600 dolar ila 8.800 dolar arasında gidip geliyor. Uzmanlar ve analistler sürekli kısa vadeli hedefin 10.000 dolar olduğu yönünde görüş bildiriyorlar. Bitcoin’in bu hedefe ne zaman ulaşacağı ise belirsizliğini koruyor.

30 Mayıs’ta psikolojik diren olan 9.000 doları kırmayı deneyen Bitcoin, 9.030 dolara kadar yükselmiş ve ardından sert bir şekilde düşüşe geçmişti. Bu deneme sonrası Bitcoin fiyatı 8.100 dolara kadar gerilemişti.

Tutarlı öngörüleri ile adından sık sık söz ettiren Selcoin’e göre, Bitcoin 10.000 dolar hedefine doğru emin adımlarla gidiyor. Analist tahminini bir tık öteye taşıyarak, Bitcoin’in 10.000 dolar aşması sonrası 10.000 ila 12.000 dolar bandına kadar çıkıp şok bir düzeltme yaşanacağını söylüyor. Ona göre, düzeltme ile birlikte fiyat 6.500 dolara kadar gevşeyebilir, ancak bunun için için Bitcoin’in öncelikle 10.000 doları kırması gerekiyor.

Israrla Bitcoin’in 10.000 dolara ulaşacağını ifade eden Selcoin, hedeften şaşma olmadığının altını tekrar ve tekrar çizerken, bir süredir yatay seyreden altcoin fiyatlarıyla ilgili öngörüsünü de paylaştı.

Analiste göre, altcoin’lerde sert pumpların görülebilmesi için öncü kripto para birimi Bitcoin’in 10.000-12.000 dolar bandına yükselmesi ve ardından düzeltme yapması gerekiyor. Selcoin’e göre böyle bir ortamda altcoin’lerde güçlü yükselişler kaydedilebilir.

Bitcoin, son 24 saate değerini yüzde 1,5’den fazla artırmış durumda ve şu sıralar 8.697,85 dolardan el değiştiriyor. Bitcoin fiyatında 10.000 dolar hedefi öncesi psikolojik direnç 9.000 dolar ve bu direncin kırılması durumunda fiyat sert bir şekilde yükselerek hedefe ulaşabilir.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları