Yükleniyor...

Ünlü Bitcoin Boğası Thomas Lee: Bitcoin’in Gerçek Değeri 14.000 Dolar

Fundstrat Global Advisors CEO'su ve ünlü Bitcoin boğası Thomas Lee'ye göre, Bitcoin gerçek değerinin %40'ından daha düşük seviyede işlem görüyor, ancak bu BTC fiyatının bu seviyeye ulaşacağı anlamına gelmiyor.

Thomas Lee Bitcoin

Fundstrat Global Advisors CEO’su ve ünlü Bitcoin boğası Thomas Lee’ye göre, Bitcoin gerçek değerinin %40’ından daha düşük seviyede işlem görüyor, ancak bu BTC fiyatının bu seviyeye ulaşacağı anlamına gelmiyor.

Bugün CNBC’de yayınlanan “Squawk Box” programına konuk olan Thomas Lee, son Bitcoin rallisine değindi. Bu sefer Lee, fiyat tahmininde bulunmadı, ancak uzun vadeli yatırımcılar için yepyeni bir konuya değindi.

Lee, “Sonunda, 2 Nisan’da büyük bir hamle gördük. Bunun neye sebep olduğu belli değil. Topluluk elinde çok fazla kripto para tuttu ve Bitcoin’in 3.000 doları kırmasını bekliyordu.” dedi.

Bitcoin ile menkul kıymetler borsası arasındaki korelasyondan bahseden Lee, “büyüleyici bir ralli” olabileceğini söyledi. Çünkü borsa tarihinin en iyi onuncu çeyreğiydi. Diğer varlıklar ile çok az korelasyon var, ancak geçen yıl Noel arifesinde kripto para birimleri Bitcoin ile birlikte dikkate değer bir istisna olarak kullanıldığında düşüş moduna geçti.

Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin ETF’sini onaylaması durumu hakkında so sorulduğunda Lee, yükseliş tahminin dile getirdi.

SEC bir ETF’yi onaylarsa oldukça olumlu bir gelişme olacağını düşünüyorum. Bunun gerçekleşmesi için birçok engel var ve muhtemelen onay herhangi birimizin beklediğinden çok daha sonra gerçekleşecek.

Bitcoin’in Gerçek Değeri 14.000 Dolar

Lee ayrıca Bitcoin’in değerinin düşük olduğu görüşünde. Lee, “Bitcoin için gerçeğe uygun değer 14.000 dolar. Bu Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinde işlem göreceği gerektiği anlamına gelmez.” dedi. Lee konuşmasına şu şekilde devam etti:

Hala en iyi yaklaşımın %1 koymak olduğunu düşünüyoruz. İnsanların çoğunluğu için, %1 küçük riskli bir bahis.

Thomas Lee ayrıca Bitcoin’in yüksek kazancı yılın 10 gününde sağladığını açıkladı. Bu yüzden kazanç elde etmek isteyenler hodl yani elindeki Bitcoin’i satmadan beklemesi gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner