Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Bitcoin Boğası Thomas Lee: Bitcoin'in Gerçek Değeri 14.000 Dolar

Ünlü Bitcoin Boğası Thomas Lee: Bitcoin’in Gerçek Değeri 14.000 Dolar

ABONE OL:google-news

Fundstrat Global Advisors CEO’su ve ünlü Bitcoin boğası Thomas Lee’ye göre, Bitcoin gerçek değerinin %40’ından daha düşük seviyede işlem görüyor, ancak bu BTC fiyatının bu seviyeye ulaşacağı anlamına gelmiyor.

Bugün CNBC’de yayınlanan “Squawk Box” programına konuk olan Thomas Lee, son Bitcoin rallisine değindi. Bu sefer Lee, fiyat tahmininde bulunmadı, ancak uzun vadeli yatırımcılar için yepyeni bir konuya değindi.

Lee, “Sonunda, 2 Nisan’da büyük bir hamle gördük. Bunun neye sebep olduğu belli değil. Topluluk elinde çok fazla kripto para tuttu ve Bitcoin’in 3.000 doları kırmasını bekliyordu.” dedi.

Bitcoin ile menkul kıymetler borsası arasındaki korelasyondan bahseden Lee, “büyüleyici bir ralli” olabileceğini söyledi. Çünkü borsa tarihinin en iyi onuncu çeyreğiydi. Diğer varlıklar ile çok az korelasyon var, ancak geçen yıl Noel arifesinde kripto para birimleri Bitcoin ile birlikte dikkate değer bir istisna olarak kullanıldığında düşüş moduna geçti.

Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin ETF’sini onaylaması durumu hakkında so sorulduğunda Lee, yükseliş tahminin dile getirdi.

SEC bir ETF’yi onaylarsa oldukça olumlu bir gelişme olacağını düşünüyorum. Bunun gerçekleşmesi için birçok engel var ve muhtemelen onay herhangi birimizin beklediğinden çok daha sonra gerçekleşecek.

Bitcoin’in Gerçek Değeri 14.000 Dolar

Lee ayrıca Bitcoin’in değerinin düşük olduğu görüşünde. Lee, “Bitcoin için gerçeğe uygun değer 14.000 dolar. Bu Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinde işlem göreceği gerektiği anlamına gelmez.” dedi. Lee konuşmasına şu şekilde devam etti:

Hala en iyi yaklaşımın %1 koymak olduğunu düşünüyoruz. İnsanların çoğunluğu için, %1 küçük riskli bir bahis.

Thomas Lee ayrıca Bitcoin’in yüksek kazancı yılın 10 gününde sağladığını açıkladı. Bu yüzden kazanç elde etmek isteyenler hodl yani elindeki Bitcoin‘i satmadan beklemesi gerekiyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar