Yükleniyor...

Ünlü Bitcoin Boğasına Göre Öncü Kripto Para Birimi 6.000 Dolara Koşuyor!

2 Nisan Salı günü Bitcoin fiyatının beklenmedik şekilde artması Wall Street'i bile şaşırttı ve gizemli bir alıcının olduğu yönünde söylentilere neden oldu.

Bitcoin Boğası

2 Nisan Salı günü Bitcoin fiyatının beklenmedik şekilde artması Wall Street’i bile şaşırttı ve gizemli bir alıcının olduğu yönünde söylentilere neden oldu. Bitcoin fiyatı Kasım ayından bu yana ilk kez %20 oranında yükseldi ve 5.000 doların üzerinde işlem gördü.

Salı günkü hareketler dikkate değerdi, ancak kendini Bitcoin boğası olarak ilan eden Brian Kelly yaşanana fazla şaşırmamış gibi görünmüyor.

Dijital para yatırım şirketi BKCM’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly, CNBC’nin “Futures Now” programına konuk oldu ve “Duygu burada değişti.” dedi. Kelly, “Sahip olduğumuz tüm göstergeler -ister temel, teknik, isterse kantitatif analiz olsun- hepsi muhtemelen en azından dip sürecine girmeye başladığımızı gösteriyor.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Kelly, Bitcoin’in mevcut durumunun geçmişteki işlem döngüsünün mevcut düzenine çok benzer bir görünümde olduğunu belirtti. Kelly ayrıca şunları söyledi:

Kızdırıp üzerinize çekiyorsunuz ve ardından pazar yükselmeye başlıyor. Bu hareketle ilgili ilginç olan şey, temellerin ve kurumsal duyarlılığın iyileştirilmesi üzerine gerçekleştiğidir.

Kelly, Salı günkü büyük yükselişin ana itici gücü olarak kurumsal ilgiyi işaret ediyor.

Kelly, “Net değeri yüksek bireyler, aile şirketleri bile ciddi bir ilgi görmeye başladı. Bazı velayet çözümleri sunan birkaç büyük aracı kurum var.” diyerek Bitcoin’e olan ilginin her alandan geldiğini ortaya koyuyor.

Ayrıca Kelly, ticaret hacminin artması, temellerin iyileştirilmesi ve short pozisyonundaki trader’ların pozisyonlarını koruması durumunda Bitcoin’in geçtiğimiz yıl Kasım ayından bu yana görülmeyen fiyatlara geri dönebileceği görüşünde.

Kelly, “Muhtemelen bu hareket için makul bir hedef 6.000 dolara yakın.” dedi ve 6.500 dolar ila 6.800 dolara ulaşana kadar Bitcoin’i aşırılı değerli olarak adlandırmayacağını söyledi.

Bitcoin fiyatı Salı günü geniş bir aralıkta işlem gördü ve kripto para biriminin en azından bir süre için yaklaşık 4.700 dolar seviyesinde sabitlenmesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x