Yükleniyor...

Ünlü Ekonomist, Bitcoin’in (BTC) Başarısız Olduğunu İddia Etti

Dünyaca ünlü Fransız ekonomist Benoit Coeure, Bloomberg'e verdiği röportajda, Bitcoin'in (BTC) başarısız olduğunu söyledi.

beno

Dünyaca ünlü Fransız ekonomist Benoit Coeure, Bloomberg’e verdiği röportajda, Bitcoin’in (BTC) başarısız olduğunu söyledi. Coeure’ye göre bunun en büyük sebebi de varlığın volatilitesinin yüksek olması.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yine de Coeure, Bitcoin’in finans sektörü içerisinde bir yeri olduğuna inanıyor. Bununla birlikte bir CBDC çıkarılması fikrine de sıcak bakıyor.

Coeure, Bitcoin’i daha çok bir yatırım aracı olara gördüğünü ifade ederken, yine de buna karar verecek olan kişilerin yatırımcılar olduğunu söyledi.

Yarış Söz Konusu Değil

Fransız ekonomist, yaptığı açıklamada, her ülkenin farklı bir role sahip olduğunu ve bu nedenle de CBDC konusunda bir yarış söz konusu olamayacağını ifade ettti.

“Sanılanın aksine bu bir yarış değil. Tüm ülkeler birbirlerinden farklı bir yapıdadırlar. Çin’in CBDC’sine bakacak olursanız, bunun oldukça yerli bir proje olduğunu rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Çin’in CBDC’si, ülkenin finans sistemine ve çalışma şekline gerçekten uygun bir yapıda. Her ülke kendi politikasına göre bir CBDC çıkartacak. Bu nedenle ilk yapanın herhangi bir avantaja sahip olacağını düşünmüyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x