Yükleniyor...

Ünlü Ekonomist Erkan Öz, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile Röportaj Yaptı!

Ünlü ekonomist Erkan Öz, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'ın CEO Changpeng Zhao (CZ) ile röportaj yaptı.

Erkan Öz Binance CEO’su Changpeng Zhao

Ünlü ekonomist Erkan Öz, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO Changpeng Zhao (CZ) ile röportaj yaptı. Hürriyet’te yayınlanan röportajda Zhao, Bitcoin’in altından daha iyi bir yatırım aracı olduğunu ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ortalama günlük ticaret hacmi 750 milyon dolar seviyesinde olan kripto para borsasının CEO’su global piyasalardaki ekonomik belirsizliklerin ortaya çıkması sonrası insanların altına yöneldiğini, ancak altının yerini dijital altın olarak anılan Bitcoin’in aldığı görüşünde. Röportajın devamında Zhao bazı çarpıcı ifadelerde bulundu:

“Altın yatırımcıların portföylerindeki riskleri hedge etmeleri için daha güvenli bir değer saklama aracıdır. Şimdi insanlar altından daha iyi bir yatırım aracına sahip. Kripto paralara yönelik ilgi ile Bitcoin fiyatının artması, dünya piyasalarındaki (önemli) hareketlenmelere denk geliyor. Bu da bize Bitcoin’in gerçekten altının yerini aldığını ya da dijital altın’a dönüştüğünü gösteriyor.”

Zhao, benzer bir durumun Brexit tartışmalarının alevlenmesi sonrası İngiliz Sterlini’yle yapılan Bitcoin işlem hacimlerindeki artmasında görüldüğünü vurguluyor. Binance CEO’suna göre bu durumun küresel piyasaları etkileyecek başka büyük olaylarda da görülebilir. Zhao, açıklamalarının devamında şunları söyledi:

“Sabit dijital paraların dünya ekonomilerini değiştirdiğini ve kripto para camiası için görece önemli bir rol oynadığını düşünüyoruz; çünkü, (devletlerin çıkardığı sadece iradeye dayalı) fiat para birimleri ile kripto paralar arasında bir orta (köprü) işlevi görüyorlar.”

Yazım sırasında en büyük kripto para birimi Bitcoin’in toplam piyasa değeri 186.9 milyar dolar seviyesinde seyrederken, yüzde 0,5 düşüşle 10.430 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x