Yükleniyor...

Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş’tan Bitcoin İtirafı

Finans dünyasının duayen isimlerinden Prof.

Özgür Demirtaş Bitcoin ve Kripto Para

Finans dünyasının duayen isimlerinden Prof. Dr. Özür Demirtaş’tan Bitcoin itirafı geldi. Demirtaş, Twitter hesabı üzerinden bir takipçisinin “Hocam BTC’nin son dönemdeki hareketleri hakkındaki düşünceleriniz nedir?” sorusuna birçok kişinin beklemediği bir cevap verdi.

Ünlü ekonomist takipçisinin sorusuna “Bitcoin ve kripto paraları sadece takip etmiyorum, ayrıca uzun zamandır yatırımım var. Mining de yapıyorum. Blockchain ile de ilgiliyim.” cevabını verdi.

Demirtaş bir başka takipçisinin “Hangi borsa peki hocam. Binance mı?” sorusuna ise “8 ayrı borsa” cevabını verdi, ancak yatırımları için hangi borsaları kullandığını belirtmedi.

Özgür Demirtaş’ın kripto paralarla ilgilendiği 2017 yılında ICO’ların yasaklanmasına ilişkin attığı bir tweet ile ortaya çıkmıştı. O dönem Demirtaş, dijital dönüşümün engellenemeyeceğini söyleyerek kripto paraların geleceğinin parlak olduğunun sinyalini vermiş ve kripto paralara yatırım yaptığını açıklamıştı.

Türkiye’de kripto paralara yatırım yapan finans dünyasından birçok önemli isim bulunuyor. Bu isimlerden biri de İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan. Manukyan, kripto paraları yakından takip ediyor ve yatırım yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner