Yükleniyor...

Ünlü İngiliz Futbolcu, Metaverse’e Adım Atıyor

Manchester United forması giyen İngiliz stoper Phil Jones, metaverse'e yatırım yapan son spor figürü oldu.

jones

Manchester United forması giyen İngiliz stoper Phil Jones, metaverse’e yatırım yapan son spor figürü oldu.

Manchester United’ın kadrosundaki en eski oyuncu olan Jones, medya platformu Antourage ile ortaklaşa Red Lion Sports Club (RLSC) adlı yeni bir metaverse üyelik projesine öncülük ediyor.

Proje, taraftarların ve sporcuların oyun oynamak, içerik izlemek, yarışmalara katılmak ve hayırsever amaçları desteklemek için bir araya gelebilecekleri özel bir çevrimiçi bir alan. Metaverse’e erişmek için NFT satışı yapılacak ve 4.000 kişi sınırlı olacak. Bu dijital emtia’lar NFT başına 2 SOL karşılığında satılacak.

Jones, sakatlıklar sebebiyle kariyerinde birçok sıkıntı yaşadı ve uzun süre internet zorbalığına maruz kaldı. Bu sebeple 2017’de sosyal medyayı bırakan Jones, bu sırada kendisine daha farklı ilgi alanları edinerek yeni teknolojiler hakkında fikir sahibi oldu.

Jones, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Gerçekten tutkulu olduğum bir şey ve Red Lion Sports Club’ın arkasındaki fikir, diğer üyelere karşılıklı saygıya dayanan gerçek bir topluluk duygusunu teşvik eden taraftarlarla yeni bir etkileşim kurmayı sağlamaktır. RLSC, dijital bir topluluğun nasıl büyüyüp geliştiği konusunda söz sahibi olmak sporcular, ünlüler ve diğer üyelerle etkileşim kurmak ve büyük etkinlikler etrafında oluşturulacak içerikten faydalanmak için tüm spor severler için harika bir ortam olacak”

Jones’un bahsettiği etkinlikler arasında İngiltere Premier Ligi’nin yanı sıra İngiliz Grand Prix, golf turnuvası İngiltere Açık ve NBA play-off’ları yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner