Yükleniyor...

Ünlü İsim Servetinin Yarısını Bitcoin’e Yatırdığını Açıkladı!

6 Ağustos'ta CNBC’de Joe Kernen, Becky Quick ve Andrew Ross Sorkin'in sunduğu Squawk Box programına konuk olan Morgan Creek'in kurucu ortağı Anthony Pompliano, servetinin yarısını Bitcoin'e yatırdığını açıkladı.

Bitcoin Yatırımı

6 Ağustos’ta CNBC’de Joe Kernen, Becky Quick ve Andrew Ross Sorkin’in sunduğu Squawk Box programına konuk olan Morgan Creek’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, servetinin yarısını Bitcoin’e yatırdığını açıkladı.

Programın sunucularından Lee, Pompliano’ya Bitcoin’in ne kadar süre güvenli bir liman olduğu algısını koruyabileceğini sordu. Pompliano soruya şu şekilde cevap verdi:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Kurumsal firmalar yıllardır birbiri ile ilişkili olmayan varlıklara yatırım yapıyor, böylelikle portföylerini çeşitlendiriyorlar. Biz 10 yılı aşkın süredir aynı şeyi iddia ediyoruz; Bitcoin yeni bir varlık sınıfı ve diğer varlıklar ile korelasyonu yok. Mayıs ayında küresel istikrarsızlığa baktığımızda gümrük vergileri konusunda çalışmalar yapıldığını ve bunun akabinde ticari savaşların sürdüğü bir ortamda Bitcoin fiyatının yüzde 55 yükseldiğini görüyoruz. S&P yüzde -0,9 ve altın yüzde -0,8 oranında gerilerken Bitcoin bu şekilde yükseldi. Bitcoin ile geleneksel yatırım araçları arasında negatif korelasyon var. Ben bunun devam edeceğini düşünüyorum.”

Lee, daha sonra Bitcoin fiyatındaki son artışın ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşından mı kaynaklandığı sorusunu yöneltirken, Sorkin fiyatın Çinli yatırımcıların değer kaybeden yuan karşısında Bitcoin’e hücum etmesinden mi kaynaklanıyor sorusunu yöneltti. Pompliano, her iki etkenin de Bitcoin fiyatını artırdığını belirtti.

Programın diğer konuğu kripto para karşıtı olmasıyla bilinen Kevin O’Leary, Pompliano’ya iki yıl önce Harvard Business School gecesinde hediye olarak aldığı 100 dolar değerindeki kripto para portföyünün mevcut durumunu paylaştı. 100 dolar değerindeki portföyünün şu an 30,62 dolara düştüğünü belirtti. Pompliano, bunun kabul edilemez olduğunu ve düşüşün sorumlusunun altcoin’ler olduğunu söyledi.

Ardından O’Leary, Pompliano’ya “Bu gerçekten güzel bir fikir ise, neden bu kumar var?” sorusunu yöneltti. Pompliano, sadece Bitcoin hakkında konuştuğunu ve sadece Bitcoin’in satın almaya değer olduğu cevabını verdi.

Bitcoin’e ne kadarlık bir yatırım yaptığını soran O’Leary beklemediği bir cevapla karşıladı. Çünkü Pompliano servetinin yarısını Bitcoin’e yatırdığını açıkladı. Cevap karşısında şaşırsan O’Leary, “Buna karşı çıkıyorum. Bu resmen delilik! Sizin dediğiniz yatırım çeşitliği ile ilgili her şeyi yıkıyor. Demek yüzde 50 ha? Siz kafayı kırmışsınız, bu delilik!” şeklinde cevap verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x