Yükleniyor...

Ünlü İsimlerin Bitcoin Fiyat Tahminleri

Yatırımcıların gözü kulağı Bitcoin fiyatında.

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Yatırımcıların gözü kulağı Bitcoin fiyatında. İşte ünlü isimlerin Bitcoin fiyat tahminleri.

Joe Davis: Bitcoin Fiyatı 0’a Gidecek

Joe Davis Bitcoin

Ünlü ekonomist Joe Davis, Bitcoin’i spekülatif ve manipülatif olarak değerlendiriyor. Ona göre Bitcoin bir para birimi değil. Bitcoin fiyatına ilişkin olarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bitcoin bir para birimi mi? Bitcoin fiyatının sıfıra gitmesi benim için oldukça yüksek bir ihtimal.”

Davis’e göre Bitcoin’in fiyat oynaklığı onu zayıf bir değer deposu haline getiriyor. O, insanları denenmiş ve gerçek yatırım araçlarına yönelmelerini tavsiye ediyor.

Bill Gates: Bitcoin’e Yatırım Yapmak Safça ve Aptalca

Bill Gates Bitcoin

Microsoft’un kurucularından ve eski CEO’su Bill Gates, Bitcoin’e yatırım yapmayı safça ve aptalca buluyor. Ona göre kolay para kazanmanın bir yolu yok ve bu nedenle Bitcoin ile zengin olma teorisi kısa bir süre içinde çökecek.

Kenneth Rogoff: Bitcoin Fiyatı 100 Dolar Olacak

Kenneth Rogoff Bitcoin

IMF’nin eski başkanı, Amerikalı ekonomist Kenneth Rogoff’a göre, Bitcoin’in yıllar sonraki fiyatı yalnızca 100 dolar. Bu konuda şunları söylüyor:

“Bitcoin şimdi değilde 10 yıl sonra piyasaya girmiş olsaydı şu anki değerinin çok altında olurdu. Dolayısıyla 10 yıl sonra Bitcoin 100 bin dolar olmaya yakın değil. 100 dolar daha mantıklı duruyor.”

Bitcoin’i eleştirirken onun kara para aklama ve vergi kaçırmaktan başka bir işe yaramadığını ileri süren Rogoff, bu alanlar dışında Bitcoin’in kullanımının oldukça sınırlı olduğu görüşünde.

Thomas Lee: Bitcoin Fiyatı 25.000 Dolar Olacak

Thomas Lee Bitcoin

Yatırım şirketi FundStart Global kurucusu Thomas Lee, Temmuz ayında CNBC’ye verdiği iki farklı röportajda Bitcoin’in 25.000 dolar civarına çıkacağı öngörüsünde bulundu. Bu konuda şunları ifade etti:

”Bitcoin’in madencilik maliyeti ortalama olarak 7.000 dolar ve Bitcoin çıkarma zoruluğu her geçen gün artıyor. Bundan dolayı yıl sonunda Bitcoin’in 25.000 doları yakalayacağına inanıyorum.”

Max Keiser: Bitcoin 100.000 Dolara Gidiyor

Max Keiser Bitcoin

Medya kanalı RT’de yayınlanan ve heterodoks ekonomi teorilerini içeren bir finans programı olan Keizer Report’a ev sahipliği yapan Max Keiser, Bitcoin’den son derece umutlu. Son fiyat tahminini kişisel Twitter hesabından paylaşan Keiser, Bitcoin’in 100.000 dolara kadar çıkacağı görüşünde:

”Bitcoin 28.000 doları görünce yeni bir krizle karşılaşacak ve sonrasında 100.000 dolara ulaşacak. Belki bu fiyatı bile arayacaksınız.”

David Drake: Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 30.000 Doları Görecek

David Drake Bitcoin

Yatırım yönetim şirketi LDJ Capital’in kurucusu ve başkanı olan David Drake’e göre, Wall Street bu yıl kripto paralara odaklanacak ve bundan dolayı Bitcoin yıl sonunda 30.000 doları görecek.

Tim Draper: Bitcoin’de Hedef 250.000 Dolar

Tim Draper Bitcoin

Bitcoin savunucusu Tim Draper’ı artık fenomen haline gelen fiyat tahmini ile tanıyoruz. Ona göre Bitcoin önümüzdeki 5 yıl içinde 250.000 doları görecek. 2020’de bu seviyelerin görüleceğini kaydeden Draper, en son öngörüsünü yıl olarak revize etti ve 2023’ün sonunu işaret etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner