Yükleniyor...

Ünlü Kripto Para Borsasına 300 Milyon Dolarlık Dava!

Ünlü kripto para borsası BitMEX’in ilk yatırımcılarından birisi olan Frank Amato, borsadaki 50 milyon dolarlık hisse senedini alamadığını iddia ederek BitMEX'e 300 milyon dolarlık dava açtı.

kripto para borsasına dava

Ünlü kripto para borsası BitMEX’in ilk yatırımcılarından birisi olan Frank Amato, borsadaki 50 milyon dolarlık hisse senedini alamadığını iddia ederek BitMEX’e 300 milyon dolarlık dava açtı.  Eski JPMorgan kullanıcılarından Frank Amato, 2015 yılındaki tohum fonlama dönemi boyunca borsaya 50 bin dolar koyduğunu, ancak yatırımlarından asla kâr elde edemediğini ifade etti.

Kripto Para Borsası Eşitlik Sağlamıyor

Seyşeller merkezli kripto para borsası kripto para birimlerinin büyümesiyle beraber, kar oranını da büyüttü. Borsa Haziran sonunda yıllık işlem hacminde 1 trilyon doları aştı. Amato, şirketteki payının şimdi 50 milyon dolar değerinde olacağını ancak hiçbir zaman eşitlik sağlanmadığını söylüyor. Davasında, borsa tarafından yanlış yönlendirildiğini söylüyor. Amato, 50 milyon dolarlık özkaynaklarını talep etmesinin yanı sıra, 250 milyon dolar da cezai tazminat talep ediyor ve bu da davanın toplam değerini 300 milyon dolara getiriyor. BitMEX yasal sorunlara yabancı değil. Haziran ayında, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) şirket hakkında bir soruşturma başlatmıştı.

BitMEX Döneminin Sonu mu Geliyor?

Bloomberg, BitMEX’in şu anda 1 milyar dolar değerinde olduğunu tahmin ediyor. Temmuz 2018’de The Times, borsanın yıllık kazancına bağlı olarak 3,6 milyar dolar değerinde olduğunu bildirdi. TokenAnalyst’ten Sid Shekhar tarafından “şimdiye kadarki en büyük kumarhane” olarak nitelendirilen BitMEX, her gün yaklaşık 700 bin dolar ücret alıyor.

Bununla birlikte, haber kaynaklarından bildirildiği üzere, borsadaki işlem hacminin payı 2019 boyunca istikrarlı bir şekilde düşmekte ve bu durum değerlemede önemli bir düşüş olduğunu anlatmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner