Yükleniyor...

Ünlü Markalar Kripto Moda Haftasına NFT’lerle Katıldı

Profesyonel Makyaj markası NYX, 10-17 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşen Kripto Moda Haftası etkinliğinin resmi güzellik ortağı olarak yer aldı.

crypto fashion week

Profesyonel Makyaj markası NYX, 10-17 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşen Kripto Moda Haftası etkinliğinin resmi güzellik ortağı olarak yer aldı. Ünlü moda markası Rebecca Minkoff’un da katıldığı etkinlikte NFT’lere yer verildi. Şubat 2021’de ilk Kripto Moda Haftası etkinliği yapıldığından beri, NFT dalgasına birden fazla moda ve güzellik markası katıldı. Markalar, NFT’lerin heyecanına kapıldı. Etkinlikte organizatörler, sanal moda ve güzelliğin akım haline geldiği bir gelecek üzerine konuşmalar yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Crypto Fashion Week’in kurucusu Lady PheOnix konuyla ilgili şunları söyledi;

“Dünyanın metaverse akımına doğru ilerlediğini ve gelecekte herkesin bir avatarı olacağını biliyoruz. IRL olmak isteyenler metaverse’de de moda olmak istiyor.”

Lady PheOnix’in kripto medya şirketi Universe Contemporary tarafından düzenlenen Kripto Moda Haftası, Twitter, Twitch, YouTube ve kendi web sitesinde canlı olarak yayınlandı. NFT’ler hakkındaki konuşmaları içeren etkinlik, 17 Eylül’de Twitch ve YouTube’da canlı yayınlanan “Meta Gala” sanal defilesiyle sona erdi.

NYX Professional Makeup, Meta Gala için sanal moda ve güzellik görünümlerini içeren “Meta Gala kırmızı halı” etkinliğinin bir parçası olarak ilk NFT’sini tanıttı. NYX makyaj malzemeleriyle özel efekt makyaj sanatçısı Mimi Choi tarafından hologram yoluyla oluşturulan dijital makyaj yapılmış avatar oluşturuldu. Meta Gala site ziyaretçilerine çekilişle kazanabileceği AR filtresi formatında bir NFT’ye basıldı. Choi’nin Rebecca Minkoff markalı kıyafetini giyerken NYX makyajının dijital versiyonu defilede yer aldı.

NYX Professional Makeup USA’den Yasmin Dastmalchi şöyle konuştu;

“Sanal makyaj denemesi, izleyicilerimizle bağlantı kurarak, bu sanatı hayata geçirmemizin önemli bir parçası. Markamızın tüm ürün portföyü sanal deneme için uygun ve sitemizde çevrimiçi renk eşleştirme mevcut. Bu bizim için, dijital tüketiciyle bağlantı kurmanın başka bir yolu.”

Dastmalchi, sanal makyaj talebinin son iki yılda ve özellikle pandemi sırasında arttığını söyleyerek ekledi;

“Yeni normale girdikçe sanal makyaja ilginin azalacağını sanmıyorum. Bu alanda çalışmaya devam etmeliyiz.”

Bir avuç güzellik markasının sitelerinde kullanıcıların, kripto varlıklar ile ürün sipariş etmesine izin verdiğini aktaran Dastmalchi, kripto paranın hala araştırdıkları bir şey olduğunu söyleyerek şöyle konuştu;

“Tüketiciler NFT’leri denemeye devam ettikçe, gelecekte bizim için ne anlama geldiğini tanımlamamız gerekiyor. NFT’ler gelecekteki planlarımızın bir parçası olacak gibi görünüyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x