Yükleniyor...

Ünlü Milyarderden Dogecoin (DOGE) Eleştirisi: Fakir Kalacaksın, İyi Şanslar

15.

unlu milyarderden dogecoin doge elestirisi fakir kalacaksin iyi sanslar

15.6 milyar dolarlık net değeriyle Meksika’nın en zengin üçüncü ismi olan Grupo Salinas’ın kurucusu Ricardo Salinas Pliego, bankasının Bitcoin’i kabul etmek için çalıştığını söyledi. Diğer taraftan milyarder, kripto para kabileciğine karşı çıkarak öfkeli bir Dogecoin yatırımcısını eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yakın tarihli bir tweet’te milyarder, öfkeli bir Dogecoin sahibine Bitcoin destekçilerinin altcoin’ler ve shitcoin’lerle alay etmek için kullandığı popüler bir slogan olan “fakir kalacaksın, iyi şanslar” yanıtını verdi. 

Tanınmış bir Bitcoin savunucusu olan Pliego, en büyük kripto para biriminin her yatırımcının portföyünde bir yeri olması gerektiğine inanıyor. 2020’de devasa net değerinin %10’unun kripto para biriminde olduğunu açıkladı.

Milyarder, taşınabilirliği ve sınırlı arzı nedeniyle Bitcoin’in altından daha iyi olduğuna inanıyor. Ethereum konusunda ise, sınırlı arzı olmadan kripto para birimlerine güvenemeyeceğini söylüyor.

Pliego’nun Bankası BTC’yi İnceliyor

Grupo Salinas’ın kurucusu ve başkanı olan Meksikalı işadamı, yıllardır lider kripto para birimine destek veriyor. İlk satın alımını 8.000 dolardayken gerçekleştirdi ve son zamanlarda her yatırımcıyı kendi portföyleri için en azından küçük bir kısım Bitcoin satın almayı düşünmeye çağırdı.

Meksika’da yakın zamanda yapılan bir röportajda, varlık hakkında bir kez daha konuşan Pliego, sadece 21 milyon adetlik sınırlı bir arza sahip olmanın “önemli bir nokta” olduğunu belirtti.

Ek olarak, BTC’nin “küresel düzeyde muazzam bir likidite ile işlem gören uluslararası değeri” bulunduğunu söyleyen milyarder bu yüzden her portföyün bir parçası olması gerektiğine olan inancını vurguladı. 

Milyarder ayrıca kripto para birimi alanındaki varlığını yeniden ortaya koymayı planlıyor. Likit portföyünün yaklaşık %10’unu BTC’ye ayırmasının yanı sıra, bankasının yakında BTC kullanmaya başlayabileceğini söyledi. Bu olursa, Meksika’da bir ilk gerçekleşecek.

30 Yıl Bir Varlık Tutmam Gerekirse Bu Bitcoin Olur

Ricardo Salinas Pliego, itibari para birimlerinin hepsinin “dolandırıcılık” olduğunu söylerken, önümüzdeki 30 yıl boyunca tutmak üzere bir varlık seçmesi gerekirse bunun Bitcoin olacağını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x