Yükleniyor...

Ünlü Psikolog Jordan Peterson, Bitcoin Hakkında Konuştu

Psikolog ve yazar Jordan Peterson, Miami Bitcoin 2022 konferansında Bitcoin hakkında konuştu.

unlu psikolog jordan peterson bitcoin hakkinda konustu 5

Psikolog ve yazar Jordan Peterson, Miami Bitcoin 2022 konferansında Bitcoin hakkında konuştu. Peterson, Bitcoin konusunda “dizginlenmemiş çoşku” karşısında uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Peterson, Bitcoin 2022 konferansında Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. The Block tarafından aktarılan habere göre, ekosistem hakkında karamsar olmadığını söyleyen ünlü psikolog, yine de merkeziyetsizliğin istenmeyen sonuçları karşısında temkinli olduğunu belirtti. 

Peterson, merkezi kontrolün etik olmadığı konusunda net olsa da bunun çözümünün Bitcoin olup olmadığı konusuna şüphe ile yaklaştı ve konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Merkeziyetsiz bir para sistemi fikri, bu devrimci bir fikir ve bunun hakkında çok fazla düşündüm, bu beni temkinli olmaya itiyor.”

Peterson ayrıca, Bitcoin’in zamanla siyasi sistemden para çekebileceğini de söyledi ancak diğer taraftan bu olasılığın kendisini “bir sosyal bilimci olarak” kaygılandırdığını belirtti. Yeni fikirlerin istenmeyen ve beklenmeyen etkileri olabileceğini hatırlatan Peterson konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Paranın gerçekten merkeziyetsizleştirilmesi durumunda ne olacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Bunu başarırsak, diyelim ki Bitcoin önceliğe ulaşır ve geri döndürülemez mi olur? Bu kalıcı mı? Sonra ‘Peki ya bu kötü bir fikirse?’ diye düşünürsünüz ve geri döndürülemez.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x