Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Risk Sermayederi: Arz Şoku Beklentisi Bitcoin Rallisini Destekliyor

Ünlü Risk Sermayederi: Arz Şoku Beklentisi Bitcoin Rallisini Destekliyor

ABONE OL:google-news

2019’un başından bu yana geleneksel varlıkların performansını geride bırakan Bitcoin, yıl başından bu yana yüzde 140 oranında değer kazandı. Öncü kripto para birimi, bugün uzun zamandır beklenen ve dile getirilen 10.000 dolar sınırına epey yaklaştı. CoinMarketCap’in verilerine göre, Bitcoin, TSİ 18:19 itibariyle 9.228 dolardan el değiştiriyor.

Bloomberg’e kısa süre önce açıklamalarda bulunan StillMark Capital’in yönetici ortağı Alyse Killeen, Bitcoin’de son dönemde görülen güçlü rallinin nedeninin 2020’deki arz şoku beklentisi olduğunu söyledi.

Killeen, mevcut rallinin 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin blok ödüllerindeki yarılanmasından kaynaklanacak arz şoku beklentisinden yaşandığı görüşünde. Killeen konuyla ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu:

Fiyatların 2020’de yaşanacak olan arz şokuna ilişkin beklentiden dolayı artıyor olabileceğini düşünüyorum. 2020’de bugünkü günlük Bitcoin arzının yarısı olacak. Bu arz şoku ve yarılanmayı dört gözle beklerken Bitcoin için büyük bir talep görülüyor. Bitcoin’e iştahı açık daha geniş bir kullanıcı ve tüketici grubu olacağı öngörülüyor.

2009’daki ortaya çıkışından bu yana iki defa gerçekleşen Bitcoin blok ödülleri yarılanmasının üçüncüsü 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek. Sistem, her 210.000 blokta bir otomatik olarak madencilik ödüllerini yarı yarıya azaltıyor ve bu ortalama dört yılda bir yaşanıyor.

2012’nin Kasım ayında meydana gelen ilk Bitcoin yarılanmasından 12 ay sonra Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.000 dolara yükselmişti. 2016’daki ikinci yarılanmanın ardından öncü kripto para biriminin fiyatı 2017’nin Aralık ayında 20.000 dolar sınırına dayanarak rekor tazelemişti.

Sıradaki blok ödülü yarılanması sonrası Bitcoin fiyatının yeniden rekor tazelemesi bekleniyor. Yarılanma sonrası blok ödülü 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Yani dolaşıma artık daha az Bitcoin girecek.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar