Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Ünlü Yatırım Şirketi Uyarıyor: Bitcoin (BTC) Fiyatında 20.000 Dolar Seviyesine Doğru Sert Bir Geri Çekilme Olabilir

Ünlü Yatırım Şirketi Uyarıyor: Bitcoin (BTC) Fiyatında 20.000 Dolar Seviyesine Doğru Sert Bir Geri Çekilme Olabilir

ABONE OL:google-news

Guggenheim Partners Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, CNBC’de yatırımcıları Bitcoin’in sert bir düşüş yaşayabileceği konusunda uyardı.

Bir U.Today haberine göre, Closing Bell‘in son bölümünde Minerd, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para biriminin muhtemelen 20.000 dolara kadar sert bir düzeltme yaparak eşi benzeri görülmemiş rallisinde tam bir geri çekilme yaşayabileceği konusunda uyardı:

“20.000 dolar seviyesine doğru tam bir geri çekilme göreceğiz.”

Dahası, yaklaşık 270 milyar dolar değerinde varlığı denetleyen 61 yaşındaki yönetici, Bitcoin’in bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayacağına inanıyor. Bu da 42.000 doların uzun vadeli bir zirve olduğu anlamına geliyor:

“Sanırım şu an için, muhtemelen önümüzdeki yıl veya daha fazlası için Bitcoin’de en yüksek seviyeye ulaştık.”

Bitcoin (BTC) Büyük Bir Engelle Karşı Karşıya

Bitcoin, 40.000 dolar seviyesinin üzerinde bir yükseliş ivmesi yakalayamamasının ardından düşüşünü sürdürüyor. Kripto para birimi, sert bir düzeltme yaşamadan önce 8 Ocak’ta Bitstamp borsasında 42.000 dolara kadar yükseldi. Yayın saati itibariyle ise, 31.576 dolar işlem görüyor.

Ekonomist Alex Krüger ise, Minerd’ın Guggenheim’ın SEC dosyası Ocak ayının sonunda yürürlüğe girdiğinde, Bitcoin’i daha düşük seviyeden satın alabilmek için kasıtlı olarak bu tür yorumlar yaptığını söylüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar