Anasayfa Blockchain Ünlü YouTuber Blockchain Temelli Video Akış Platformuna Geçiş Yaptığını Açıkladı

Ünlü YouTuber Blockchain Temelli Video Akış Platformuna Geçiş Yaptığını Açıkladı

ABONE OL:google-news

YouTube fenomeni PewDiePie, DLive adlı Blockchain temelli video akış platformuna geçmeye karar verdi.

PewDiePie’ın YouTube kanalında 93 milyondan fazla abone ve 21 milyar görüntülenme bulunuyor. Şu anda YouTube’da en çok görüntülenen ikinci içerik oluşturucusu. Platformdan yıllık 10 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği tahmin ediliyor.

PewDiePie, 9 Nisan’da yaptığı açıklamada, Lino test ağında çalışan ve merkeziyetsiz bir özerk içerik ekosistemi olan Blockchain temelli bir video akış platformu olan DLive ile işbirliği yapacağını söyledi. PewDiePie, 14 Nisan’dan başlayarak DLive’da canlı yayın yapacağını açıkladı. PewDiePie yaptığı açıklamada şunları söyledi:

DLive için gerçekten heyecanlıyım ve sonunda tekrar canlı yayın yapacak olmaktan dolayı heyecan duyuyorum.

PewDiePie ayrıca neden YouTube’dan ayrılmaya karar verdiğini de açıkladı. Yüksek ücretler ve sınırlı bir teşvik modelinden dolayı YouTube’u bıraktığını belirtti. Öte yandan DLive’in “devrimci” ödül sistemi konusundaki heyecanını ifade etti.

YouTube ve Twitch’ten farklı olarak izleyici bir canlı yayına bağış yaparsa veya abone olursa DLive herhangi bir ücret kesintisi yapmıyor. Merkeziyetçi video akış platformları, bir içerik oluşturucusunun gelirinin %30-50’sine kadar ücret alabiliyor, ancak PewDiePie’ye göre DLive’da bu böyle değil ve gelirin tamamı içerik oluşturucuya gidiyor.

Tüm bunlara ek olarak PewDiePie, ilk canlı yayınında diğer içerik oluşturucularına 50 bin dolara kadar bağışta bulunacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,340TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar