Yükleniyor...

Ünlü YouTuber Blockchain Temelli Video Akış Platformuna Geçiş Yaptığını Açıkladı

YouTube fenomeni PewDiePie, DLive adlı Blockchain temelli video akış platformuna geçmeye karar verdi.

YouTuber PewDiePie Blockchain

YouTube fenomeni PewDiePie, DLive adlı Blockchain temelli video akış platformuna geçmeye karar verdi.

PewDiePie’ın YouTube kanalında 93 milyondan fazla abone ve 21 milyar görüntülenme bulunuyor. Şu anda YouTube’da en çok görüntülenen ikinci içerik oluşturucusu. Platformdan yıllık 10 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği tahmin ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PewDiePie, 9 Nisan’da yaptığı açıklamada, Lino test ağında çalışan ve merkeziyetsiz bir özerk içerik ekosistemi olan Blockchain temelli bir video akış platformu olan DLive ile işbirliği yapacağını söyledi. PewDiePie, 14 Nisan’dan başlayarak DLive’da canlı yayın yapacağını açıkladı. PewDiePie yaptığı açıklamada şunları söyledi:

DLive için gerçekten heyecanlıyım ve sonunda tekrar canlı yayın yapacak olmaktan dolayı heyecan duyuyorum.

PewDiePie ayrıca neden YouTube’dan ayrılmaya karar verdiğini de açıkladı. Yüksek ücretler ve sınırlı bir teşvik modelinden dolayı YouTube’u bıraktığını belirtti. Öte yandan DLive’in “devrimci” ödül sistemi konusundaki heyecanını ifade etti.

YouTube ve Twitch’ten farklı olarak izleyici bir canlı yayına bağış yaparsa veya abone olursa DLive herhangi bir ücret kesintisi yapmıyor. Merkeziyetçi video akış platformları, bir içerik oluşturucusunun gelirinin %30-50’sine kadar ücret alabiliyor, ancak PewDiePie’ye göre DLive’da bu böyle değil ve gelirin tamamı içerik oluşturucuya gidiyor.

Tüm bunlara ek olarak PewDiePie, ilk canlı yayınında diğer içerik oluşturucularına 50 bin dolara kadar bağışta bulunacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x