Yükleniyor...

Uranium Finance’tan 50 Milyon Dolar Kayboldu

Binance Smart Chain üzerinde çalışan bir DeFi projesi olan Uranium Finance'tan 50 milyon dolar çalındığı iddia ediliyor.

uranium

Binance Smart Chain üzerinde çalışan bir DeFi projesi olan Uranium Finance’tan 50 milyon dolar çalındığı iddia ediliyor.

Otomatik piyasa yapıcı (AMM) platformundan 50 milyon dolar değerinde birden fazla kripto para kayboldu. Projenin arkasındaki ekip, fonların çalındığını iddia ederken, kripto para birimi topluluğu ise bunun bir “rug pull” olma ihtimali üzerinde duruyor.

50 Milyon Dolar Bilmecesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DeFi projesi, 2.1 token taşıma etkinliğini hedefleyen korsanlarını faaliyetlerini Twitter üzerinden açıkladı. Ekip, bilgisayar korsanlarının projenin denge değiştirici mantığındaki hatalardan yararlandığını savundu. Bu durum, dengeyi 100 kat artırmalarına ve nihayetinde kabaca 50 milyon dolar harcamalarına olanak sağladı.

Zincir üzerindeki veriler, çalınan fonların 80 Bitcoin (BTC), 1.800 Ethereum (ETH), 26.500 Polkadot (DOT), 638.000 Cardano (ADA), 112.000 u92 (projenin yerel parası) ve 5,7 milyon USDT içerdiğini gösteriyor.

Bilgisayar korsanlarının 2.400 ETH’i taşımak için bir Ethereum gizlilik aracı olan Tornado Cash hizmetini kullandı. Etherscan’e göre tüm işlemler 100 ETH’lik gruplar halinde yapıldı.

Uranium Finance ekibi, Binance Güvenlik Ekibi ile temas halinde olduklarını ve sürecin takip edildiğine dair güvence verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x