Yükleniyor...

USD Coin de “1 Milyar Kulübü”ne Katıldı

USD Coin’in dolaşımdaki arzı, stablecoin’lere olan talep devam ederken 1 milyar doları aştı.

USDC USD Coin 1 milyar

USD Coin’in dolaşımdaki arzı, stablecoin’lere olan talep devam ederken 1 milyar doları aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Circle’ın ürün yönetim direktörü Joao Reginatto’ya göre, dolaşımdaki USD Coin (USDC) arzı ilk kez 1 milyar doları aştı. Circle ve Coinbase tarafından Ekim 2018’de ortaklaşa başlatılan dolara sabitlenmiş kripto para birimi, şimdi on rakamlı piyasa değeri olan 18 kripto para biriminden biri haline geldi.

Kazananlar ve Kaybedenler

Kripto para araştırma firması Messari’ye göre Tether, (USDT) 10 milyar doları aştı. Şu an itibariyle, sadece iki kripto para birimi (Bitcoin ve Ethereum) lider stablecoin’den daha değerli.

USDT ve USDC, Mart ayındaki piyasa çöküşünden bu yana fiat destekli dijital para birimlerine büyük talep artışıyla hızla büyüdü. 1 Mart’ta Tether’in piyasa değeri 4,6 milyar dolar iken USDC sadece 444 milyon dolardı. Bununla birlikte, Paxos Standard (PAX) ve TrueUSD (TUSD), Mart ayından bu yana sadece ufak büyüme gösterdi.

Şiddetli Bir Rekabet Var

Tether açık pazar lideri olmaya devam ederken, Circle pastanın bir parçasını almaya kararlı. CEO Jeremy Allaire, USDT’yi uyumsuzluk ve şeffaflık nedeniyle açıkça eleştirdi. On bir rakamlı rakibinin aksine, Circle tamamen düzenlenir ve denetlenir ancak işlemleri kara listeye alabilen bankacılık ortaklarına bağlıdır.