USDC'nin Şirketi Circle, SEC Soruşturması Altında: "Tam İş Birliği İçindeyiz" • Coinkolik
Yükleniyor...

USDC’nin Şirketi Circle, SEC Soruşturması Altında: “Tam İş Birliği İçindeyiz”

USDC stablecoin’in arkasındaki şirket olan Circle, Temmuz 2021'den bu yana devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) soruşturmasıyla ilgili olarak tam işbirliği içinde olduklarını söyledi.

usdcnin sirketi circle sec sorusturmasi altinda tam is birligi icindeyiz

USDC stablecoin’in arkasındaki şirket olan Circle, Temmuz 2021’den bu yana devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) soruşturmasıyla ilgili olarak tam işbirliği içinde olduklarını söyledi.

Circle, geçtiğimiz Temmuz ayında SEC İcra biriminden bilgi talep eden bir soruşturma celbi aldıklarını söyledi. SEC şirketin müşteri programları, operasyonları ve belirli varlıkları hakkında bilgi edinmek istiyor. Circle ayrıca soruşturma kapsamında SEC ile tam iş birliği içinde olduklarını kaydetti:

“Soruşturmalarında tam olarak işbirliği yapıyoruz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, Ağustos ayında şirketin eski bir yan kuruluşu olan Poloniex’i hedef almış ve izinsiz olarak faaliyet gösterdiği gerekçesiyle 10 milyon dolar cezaya çarptırmıştı.

Daha önce aktardığımız üzere SEC Başkanı Gensler, kripto varlıkların daha fazla düzenlemeye ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Gensler ayrıca stablecoin’leri düzenlemek için daha fazla yetki de talep etmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x